21

Eylül
2011

Banyoda En Çok Hangi Böcekler Görülür?

Yazar: ilaclama  |  Kategori: Böcek ilaçlama, Genel  |  Yorum: Yok   |  4.201 Okundu

Banyo

Böcekler genellikle nemli ve sıcak alanlarda yaşayıp, yuvalanıp üreyen canlılardır. Barınmak ve beslenmek amacı ile evlere kadar giren böceklerin ilk yerleşeceği yerlerden birisi banyolardır. Banyolara girip yerleşen böcekler gündüzleri, fayans arası, su gideri, klozet kenarları, lavabo delikleri, duvar çatlakları ve banyo dolabı arkasına gizlenerek, geceleri ev içinde dolaşıp beslenmeye çıkarlar. Banyoda en çok görülen böceklerin başında gümüş böceği gelir.

Böceklerin üreyip çoğalması için gerekli ısı ve neme sahip olan banyolarda, gümüş böceğinin yanı sıra, tespih böceği, hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği, örümcek, akrep gibi böcek türleri de görülür. Işığa duyarlı olan bu böcekleri gece banyonun ışığını açtığınızda gizlenmeye çalışırken görebilirsiniz. Gece insanlar uyuduğunda ilk önce mutfağı ziyaret eden banyoda görülen böcekler, gıdaların üzerinde dolaşarak, salya ve dışkılarını bırakıp hastalıklara yol açarlar.

Banyoda görülen böceklerden kurtulmak için banyo temizliğinde kullandığınız temizlik malzemeleri(çamaşır suyu, tuz ruhu, gibi), yeterli değildir. Kısa süreliğine temizlik maddelerinin etkisi geçene kadar köşe bucakta saklanıp, daha sonra ortama geri dönerler.

Banyoda görülen böceklerden kurtulmak için kesin çözüm ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlama yaptırmaktır.

İlaçlama şirketimizde banyolarda görülen böcek türlerine göre özel olarak hazırlanan böcek ilaçları ziraat mühendislerimiz kontrolün dozaj ayarlamaları yapılarak, bu konuda eğitim almış, uzman ekiplerimiz tarafından itina ile uygulanmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla, insan sağlığına zarar vermeden böcek ilaçlama uygulaması yapan şirketimizi, 7/24 arayıp, etkili ve güvenli şekilde banyonuzdaki zararlılardan kurtulabilirsiniz.

.

 

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?

Bu Yazıyı Yararlı Buldunuz mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kez Oylandı, Ortalama: 5,00 )
Loading ... Loading ...


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Prestij İlaçlama

telefom
Belgelerimiz

telefom telefom telefom ilalama

telefom

© Tüm Hakları Saklıdır - Prestij ilaçlama
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Tema Tema Tema Tema
Genel Genel