12

Eylül
2011

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Yazar: ilaclama  |  Kategori: Karınca İlaçlama  |  Yorum: 2  |  20.717 Okundu

Karınca, koloni halinde yaşayan, dünyanın her yerinde bulunan ve dünyada en çok nüfusa sahip olan canlılardır. Vücut yapısı çok farklı olan karınca, dirsekli antenleri, ince belleri ve düğümsü yapıları ile kolaylıkla tanınırlar. Karıncalar çok çalışkan canlılar olup kendi ağırlıklarının kat kat fazlasını taşıyabilirler. Besin bulmak için evlere kadar giren karıncalar ayakları ile mikrop taşır, yiyeceklere ortak olur, cinslerine göre insanları ısırır, birkaç değil binlerce karıncanın etrafta görünmeleri can sıkıcıdır.

 

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur?

 • Evdeki karıncalardan kurtulmayı zorlaştıran en büyük neden binlerce karıncanın bir arada olmasıdır. Evlere gelen öncü karınca sayesinde besin bulan karıncalar besinleri yuvalarına taşımak için toplu halde hareket ederler.
 • Evde karınca ile mücadele de öncelikle karıncaları takip edip giriş- çıkış yerlerini tespit etmek gerekir.
 • Evdeki karıncalardan kurtulmak için öncelikle evinizde açıkta olan yiyecekleri(özellikle tatlıları) ambalajlanmalı, besin kırıntıları toplamalı, şekerli içecek dökülen yerler hemen ıslak bezle silinmeli ve açıkta çöp bırakılmamalıdır.
 • Evinizdeki kapı pencere pervazında ve duvarlarda bulunan boşluklar, çatlaklar silikon yardımı ile kapatılmalıdır.
 • Yıllardır evdeki karıncalarla mücadele eden insanlar, karıncaları evden uzak tutabilmek için çeşitli yöntemler denemişlerdir. Bu yöntemlerden en bilindik olanları, pudra, tarçın, fesleğen, tuz, limon, borik asit, sirke ve acı biberdir.
 • Karınca ile bireysel mücadele de en etkili yöntem acı kırmızıbiber veya acı pul biberdir. Çünkü bu biberlere acılık hissi veren kimyasal bileşenler karıncaların derilerinde yanma hissi yaratarak evden uzaklaşmalarını sağlar.
 • Günümüzde evdeki karıncalardan kurtulmak için kesin çözüm yasal çalışan ilaçlama şirketleri tarafından evinizin ilaçlanması ile olur.

Evinizdeki karıncalardan kurtulmak için Sağlık Bakanlığı ruhsatlı çalışan ilaçlama şirketimizden istediğiniz gün ve saatte karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İlaçlama şirketimizde kullanılan karınca ilaçları ziraat mühendislerimiz gözetiminde hazırlanan, Sağlık Bakanlığı onaylı, insan sağlığına zarar vermeyen etkili ilaçlardır. Evinizi karınca istilasından kurtarmak için 7/24 çağrı merkezimizi arayıp %100 garantili ve etkili karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?

Bu Yazıyı Yararlı Buldunuz mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...


yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  çiğsem karakiz

  Haz 12, 2012

  merhaba evımızde karınca var ve hıç gıtmıyorlar anemde karınca berekettır dıyıp ızın vermıyor ılaçlamaya ne yapmalıyız gıtmelerı ıçın

  Cevapla

  mavişşş

  Tem 30, 2012

  gerçekten bunlar işe yarıyor mu çok acil öğrenmem gerekiyorrrr

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?

Prestij İlaçlama

telefom
Belgelerimiz

telefom telefom telefom ilalama

telefom

© Tüm Hakları Saklıdır - Prestij ilaçlama
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Tema Tema Tema Tema
Genel Genel