12

Ekim
2011

Kırkayak Nerede Yaşar?

Yazar: ilaclama  |  Kategori: Kırkayak İlaçlama  |  Yorum: Yok   |  1.916 Okundu

 

Kırkayak nerede yaşar?

Kırkayak

Kırkayak, yuvarlak ve halkalı vücudu bulunan, her halkadan iki çift bacak çıkan, bitkisel besinler ile beslenen, eklembacaklıdır. Genellikle çürümüş bitkisel besinleri yiyen kırkayak, tarlalarda bitkilerin kök ve filizlerine zarar verir. İnsan ve hayvan dışkılarıyla da beslenen kırkayak, tenya (şerit) yumurtalarının yayılmasına neden olur. Renkleri genellikle koyu kahverengi olan kırkayak nerede yaşar? Kırkayak sıcak ve ılıman bölgelerde doğal ortamda yaşar.

Nemli ve rutubetli alanları tercih eden kırkayak, ağaç kabukları altında, duvar yarıklarında ve taş altlarında yaşar. Ev çevresinde de bodrum, çatı, bahçe, havalandırma boşlukları gibi alanlarda yuvalanarak yaşar. Ev içine de giren kırkayak, saksı çiçekleri etrafında bulunur ve süs bitkileri ile beslenir.

Ortamınızda bulunan kırkayak, taşıdıkları mikroplar ile hastalıklara sebep olup, bitkilere zarar verip, tehlike anında insanları sokarak, acılı yaralanmalara sebep olur. Kırkayak ile mücadele de Prestij ilaçlama şirketimizi arayıp, %100 garantili, etkili ve güvenli kırkayak ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?

Bu Yazıyı Yararlı Buldunuz mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Prestij İlaçlama

telefom
Belgelerimiz

telefom telefom telefom ilalama

telefom

© Tüm Hakları Saklıdır - Prestij ilaçlama
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Tema Tema Tema Tema
Genel Genel