28

Eylül
2011

Köpek Piresi İnsana Bulaşır mı?

Yazar: ilaclama  |  Kategori: Genel, Pire İlaçlama  |  Yorum: Yok   |  12.038 Okundu

 

kopek-piresiKöpek piresi, pire çeşitleri içinde en iri olan, kan emerek beslenen piredir. İnek, köpek, keçi, koyun, tilki, sincap, fare gibi hayvanlar üzerinde, hayvanların vücut ısısına göre kendini ayarlayıp, parazit olarak yaşayan köpek piresi insana bulaşır mı? Köpek piresi hayvanlardan insana bulaşır.

Köpek piresi, evlerde görülen pirenin en yaygınıdır. Yalnız köpeklerin değil, diğer hayvanların ve insanların da kanını emerek beslenen köpek piresi, ara taşıyıcı olarak insanlara hastalık bulaştırır. Köpek piresi insana bulaştığında, hayvanlardan aldığı mikrobu kan yolu ile insanlara enjekte ederek, ara taşıyıcı olarak hastalıkları bulaştırır. Kan yolu ile humma, tifüs, veba, dizanteri, alerjik hastalıklar, cilt hastalıkları gibi bulaşıcı hastalık mikroplarını taşıyan köpek piresi, insan sağlığını tehlikeye atar. Şiddetli kaşıntı ve kızarıklık ile hissedilen, köpek piresi insana bulaştığında, hiç vakit kaybetmeden mücadele edilmelidir.

Köpek piresi ile mücadele de hayvanlarınızı veteriner hekim kontrolünde kullanacağınız pire ilaçları ile pireden arındırıp, hayvan barınaklarını, bahçenizi ve evinizi, ilaçlama şirketlerine ilaçlatmanız gerekir. İnsanlara ve hayvanlara zarar veren köpek piresinden kurtulmak için ilaçlama şirketimizi 7/24 arayabilir, istediğiniz zaman kaliteli, etkili ve garantili pire ilaçlama uygulaması yaptırabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?

Bu Yazıyı Yararlı Buldunuz mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Prestij İlaçlama

telefom
Belgelerimiz

telefom telefom telefom ilalama

telefom

© Tüm Hakları Saklıdır - Prestij ilaçlama
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Tema Tema Tema Tema
Genel Genel