Prestij böcek ilaçlama şirketimiz ekonomik fiyatlarla ilaçlama hizmeti sunar.

VİDEOLAR

Videolar

HAMAM BÖCEĞİ

hamam böceği ilaçlama Hamam böceği Latince ışıktan kaçan anlamındadır. İnsan lar tarafından en iyi tanınabilen hayvandır. Kutuplara doğru gidil dikçe türlerinde azalma görülür.

Devamını Okuyunuz>>

FARE İLAÇLAMA

fare ilaçlama Bütün fareler arasında insanın yaşadığı yerlere en çok sokulan tür olan ev faresi, Avrasya'dan dünyanın hemen her yanına insanlar aracılığıyla taşınarak dağılmıştır.

Devamını Okuyunuz>>

TAHTA KURUSU

tahta kurusu ilaçlama Tahta kurusu 2-2,5mm büyüklüğünde oval, yassı 6 ayaklı pas renginde bir böcektir. Ezile rek öldürüldüğünde pis koku çıkartır. Diğer böceklerin aksine ezildiğinde kan görülür.

Devamını Okuyunuz>>

PİRE İLAÇLAMA

firavun böceği Pire, 2-4 mm arasında boyutları olanve kendi boyutunun çok daha yükseğe zıplayabilme özelliğine sahip haşeredir. İnsanlarda, kedi, köpek gibi hayvanlarda bulunan pire, üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslendiği için sağlık sorunlarına sebep olur. Pire ilaçlama, bu aşamada uygulatılması gereken bir yöntemdir.

Devamını Okuyunuz>>

HAMAM BÖCEĞİ İLACI

hamam böceği ilacı Hamam böceği ilacı, hamam böceğinin ortadan kaldırılması uygulamalarında kullanılır. Hamam böceği ilacının kullanımı zaman, mekan ve yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Devamını Okuyunuz>>

KAÇ ÇEŞİT ARI VARDIR? ilaçlama

Arı-Bal arısı(Apis mellifera)2,2cm uzunluğunda bir arıdır. Başı ve göğüs kısmı az kıllı olur. Genellikle sarı renkte olurlar. Toplu halde yaşarlar. İki büyük birleşik göz ve üç tane basit gözleri vardır. Bir kovanın içerisinde erkek, ana ve işçi arılar birlikte yaşar. Aynen karınca kolonisi gibi işçi arılar kovandaki, bütün işleri üstlenmiştir. Bal yapmayan erkek arıların iğneleri yoktur. Kraliçe arılar daha larva halinde iken işçi arıların tükürük bezlerinden salgılanmış olan arısütü ile beslenirler ve ana arı haline gelirler.
-Kraliçe arı: Ana arı hücresine bırakılmış döllenmiş, yumurtanın arı sütü ile daha zengin şekilde beslenmesi ile oluşur. Her kovanda 1 tane kraliçe arı bulunur ve bu arılar diğer dişilere göre daha büyük olur. Kraliçe arının temel görevi yumurtlamaktır. Kovanın iç ve dış ortamları uygun olursa bir kraliçe arı günde 2000 civarında yumurta bırakabilir.
-İşçi arı: Arı kovanının temizlik işinde işçi arılar çalışır. Yapılan bu temizlik larvaların sağlığı açısından önemlidir. Kovanda gördükleri gereksiz olan her şeyi kovan dışına atarlar. Dadılık yaparak larvaların bakım işini üstlenirler.
-Erkek arılar: Dişi arılardan daha iri olan bu erkek arıların iğneleri yoktur. Bu arıların asıl görevleri kraliçe arıyı döllemektir.

 

ARILAR İLE İLGİLİ AKLIMIZA TAKILAN SORULAR VE CEVAPLARI

ilaçlama Firmaları | Böcek ilaçlama | Ev ilaçlama | Pire ilaçlama | izmir ilaçlama | Haşere ilaçlama | istanbul ilaçlama| ilaçlama şirketleri Sitemap | Rss Besleme

prestij böcek ilaçlama Genel Genel