Prestij böcek ilaçlama şirketimiz ekonomik fiyatlarla ilaçlama hizmeti sunar.

VİDEOLAR

Videolar

HAMAM BÖCEĞİ

hamam böceği ilaçlama Hamam böceği Latince ışıktan kaçan anlamındadır. İnsan lar tarafından en iyi tanınabilen hayvandır. Kutuplara doğru gidil dikçe türlerinde azalma görülür.

Devamını Okuyunuz>>

FARE İLAÇLAMA

fare ilaçlama Bütün fareler arasında insanın yaşadığı yerlere en çok sokulan tür olan ev faresi, Avrasya'dan dünyanın hemen her yanına insanlar aracılığıyla taşınarak dağılmıştır.

Devamını Okuyunuz>>

TAHTA KURUSU

tahta kurusu ilaçlama Tahta kurusu 2-2,5mm büyüklüğünde oval, yassı 6 ayaklı pas renginde bir böcektir. Ezile rek öldürüldüğünde pis koku çıkartır. Diğer böceklerin aksine ezildiğinde kan görülür.

Devamını Okuyunuz>>

PİRE İLAÇLAMA

firavun böceği Pire, 2-4 mm arasında boyutları olanve kendi boyutunun çok daha yükseğe zıplayabilme özelliğine sahip haşeredir. İnsanlarda, kedi, köpek gibi hayvanlarda bulunan pire, üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslendiği için sağlık sorunlarına sebep olur. Pire ilaçlama, bu aşamada uygulatılması gereken bir yöntemdir.

Devamını Okuyunuz>>

HAMAM BÖCEĞİ İLACI

hamam böceği ilacı Hamam böceği ilacı, hamam böceğinin ortadan kaldırılması uygulamalarında kullanılır. Hamam böceği ilacının kullanımı zaman, mekan ve yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Devamını Okuyunuz>>

KAÇ ÇEŞİT HAMAM BÖCEĞİ İSMİ VARDIR? ilaçlama

Hamam böceği

Alman kalorifer böceği(Blatella Germanica): 0,5-1cm boyunda olan bu böcekler kahverengi renge sahiptir. En hızlı üreyen hamamböceği türüdür. Kuru ve sıcak yeri seven bu türe halk arasında kalorifer böceği de denir. Zamanlarının çoğunu yuvalarında, delik ve çatlak olan her yerde geçiren bu böcekler gündüz pasif gece aktif olurlar. Bilinçsizce yapılan ilaçlamalardan daha fazla direnç kazanırlar. Kontrolleri zordur ferdi yapılan uygulamalar zaman kaybı olur. Etkin mücadele uzman ekipler tarafından sağlık koşullarına uygun şekilde yapılmalıdır.

Amerikan hamam böceği(Periplanata Americana):Erişkin olanları 2-3cm arasındadır. Kanatları kırmızımsı kahverenginde olan en büyük hamamböceği türüdür. İnsanları yediği, yemediği kâğıt dâhil her şeyi yerler. Bir apartmanda böcek görülmüşse bütün dairelere yayılmış ve yumurtlamış olabilirler bu sebepten 20 gün aralıklarla ilaçlama yapılması gerekir.

Oryantal hamam böceği(Blatta orientalis): 1-1,5cm boyunda parlak ve siyah renkte olurlar. Erkek olanlarında iki tane kahverengi kanat bulunur. Dişiler oval, erkekler daha ince vücut yapısına sahiptir. Halk arasındaki isimleri karafatmadır. Yaklaşık 6 ay ömürleri vardır. Geceleri aktif olurlar. Dizanteri, hepatit, astım, verem mantar gibi hastalıkları taşır ve insanlara bulaştırırlar.

Kahverengi çizgili hamam böceği(Supella longipalpa Brown banded):

Erkeği açık kahve dişisi koyu kahverengidir. Kanatlarının tabanındaki çapraz iki tane açık çizgi ile ayırt edilebilirler. Boyları 1,5cmdir.Diğer hamamböcekleri gibi gündüz pasif gece aktif olurlar. Genelde evlerde ve konaklama alanlarında yaşarlar. Organik olan her şeyle beslenebilirler, kitapların yapışkanlarını bile yerler. Rutubetsiz ortamlara dayanıklı hamam böceği türüdür. Bu tür böcekleri saklandıkları yerlerden çıkaran ilaçların kullanılması ve profesyonel ekiplerce müdahale edilmesi gerekir.10 katlı bir binayı bir gecede dolaşabilirler. Çatıda kuş yuvaları varsa buraların etrafında da yuva yapabilirler.

 

HAMAM BÖCEĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

ilaçlama Firmaları | Böcek ilaçlama | Ev ilaçlama | Pire ilaçlama | izmir ilaçlama | Haşere ilaçlama | istanbul ilaçlama| ilaçlama şirketleri Sitemap | Rss Besleme

prestij böcek ilaçlama Genel Genel