Prestij böcek ilaçlama şirketimiz ekonomik fiyatlarla ilaçlama hizmeti sunar.

VİDEOLAR

Videolar

HAMAM BÖCEĞİ

hamam böceği ilaçlama Hamam böceği Latince ışıktan kaçan anlamındadır. İnsan lar tarafından en iyi tanınabilen hayvandır. Kutuplara doğru gidil dikçe türlerinde azalma görülür.

Devamını Okuyunuz>>

FARE İLAÇLAMA

fare ilaçlama Bütün fareler arasında insanın yaşadığı yerlere en çok sokulan tür olan ev faresi, Avrasya'dan dünyanın hemen her yanına insanlar aracılığıyla taşınarak dağılmıştır.

Devamını Okuyunuz>>

TAHTA KURUSU

tahta kurusu ilaçlama Tahta kurusu 2-2,5mm büyüklüğünde oval, yassı 6 ayaklı pas renginde bir böcektir. Ezile rek öldürüldüğünde pis koku çıkartır. Diğer böceklerin aksine ezildiğinde kan görülür.

Devamını Okuyunuz>>

PİRE İLAÇLAMA

firavun böceği Pire, 2-4 mm arasında boyutları olanve kendi boyutunun çok daha yükseğe zıplayabilme özelliğine sahip haşeredir. İnsanlarda, kedi, köpek gibi hayvanlarda bulunan pire, üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslendiği için sağlık sorunlarına sebep olur. Pire ilaçlama, bu aşamada uygulatılması gereken bir yöntemdir.

Devamını Okuyunuz>>

HAMAM BÖCEĞİ İLACI

hamam böceği ilacı Hamam böceği ilacı, hamam böceğinin ortadan kaldırılması uygulamalarında kullanılır. Hamam böceği ilacının kullanımı zaman, mekan ve yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Devamını Okuyunuz>>

Tahtakurusu ilaçlama

Tahta kurusu

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

Tahtakurusu genellikle yorgan, yatak, çekyat aralarında, dolap içlerinde görülen kan emerek beslenen haşere türlerindendir. Kendi ağırlıklarının 5-6 katı kan emebilen tahtakuruları oldukça fazla tehlike içerirler. Ezilerek öldürüldüğünde kan görülen ve pis koku çıkaran tahtakurusu ile mücadele zordur. Üremeleri de fazla olan tahtakurusu, eşlerini ayırt edemedikleri durumlarda erkek tahtakuruları ile de çiftleşebilirler. Bunun sonucunda tahtakurularında çift cinsiyet te görülmektedir. Sürekli çiftleşme halinde olan tahtakuruları yumurtlayarak çoğalır ve yaklaşık 200 yumurta bırakırlar. Evin farklı köşelerine bırakılan bu yumurtalar özellikle, koltuk köşeleri, yatak, yorgan kenarlı, dikiş olan yerlerde görülür. Önlem alınmadığı takdirde sayılarının her geçen gün daha da artması tahtakurusu ile mücadele edecek kişiyi daha da zorlaştıracaktır. Kişiler için büyük tehdit demek olan tahtakurusu taşıdığı birçok mikrobu kişilere, ısırarak bulaştırmasıyla çok ciddi hastalıklara sebep olur. Tahta kurusu ısırığı kabarıklık, kaşıntı, kızarıklık hisleri oluşturur. İnsanlar bu tarz belirtililerle tahta kurusu varlığını anlayıp bir an önce tahtakurusundan kurtulmak için önlemler almalıdır. İlaçlama firmaları ile irtibata geçildiği durumda tahta kurusu ilaçlama ile çabuk sonuçlara ulaşılabilir.

Tahtakurusu ve tahtakurdu halk arasında en çok karıştırılan türlerdir. İsim benzerliklerinin olması bu karışıklığın en büyük sebebidir. Aralarındaki en büyük fark tahtakurusunun kan emerek besleniyor olmasıdır. Tahtakurdu kişiler açısından maddi zarar dışında tahtakurusu kadar zararlı değildir. Geceleri aktif olan tahtakurusu özellikle insanlar uyuduktan sonra anestezik bir madde salgılayarak kan emdiklerini hissettirmeden kişilerden besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Kanın pıhtılaşmaması için de özel bir sıvı salgılayabilmektedirler. Günde 4-5 defa kan emebilen tahtakurusu çok fazla kan emdikleri ve kanını emdikleri kişiler üzerinde çok fazla durdukları için pis kokarlar. Ayrıca bir kişiden diğerine kolaylıkla hastalık bulaştırabilirler. Sağlık açısından tehlike içeren tahtakurusu ile mücadele zordur. Mücadele edilmesi zor olan bu canlıdan kurtulmak için profesyonel yardım alınmalıdır. Bu yardımı da böcek ilaçlama firmaları sizlere verebilmektedir. Tahtakurusu sorununuzdan tahtakurusu ilaçlama ile kolay yöntemlerde kurtulabilirsiniz.

Alınan eşyalardan ya da gelen misafirlerden evlerimize girebilen tahtakurusunun yaklaşık 75 çeşidi bulunmaktadır. Yaşadıkları alanlara ve beslenme şekillerine göre boyutları değişen tahtakurularının tüm türleri insanlar için zararlıdır. Tahtakurusu ile mücadele bireysel olmamalıdır. Profesyonel yardım alınması gereken ciddi bir konudur. Yapılacak yanlış ilaçlamalar tahtakurusu sorununu sonuçsuz bırakacağı gibi kişi sağlıklarına da zarar verecektir. Tahtakurusundan kurtulmak için size yardımcı olabilecek en iyi kuruluşlar böcek ilaçlama firmaları olacaktır. Uzman, eğitimli ekipler tarafından uygulanan tahtakurusu ilaçlama uygulamaları ile zaman kaybı olmadan istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçların kullanılması şarttır. Tahtakurusu ilaçlama yaptıracak kişilerin buna dikkat etmeleri gerekir.

TAHTAKURUSU NE İLE BESLENİR?

Tahtakurdunun aksine kan emerek beslenen haşereler arasındadırlar. Canlıların kanlarını emerek beslenmeleri taşıdıkları virüsleri kolayca bulaştırarak birçok hastalığa sebep olmaları demektir.

TAHTA KURULARININ BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR NELERDİR?

Kan emerek beslenen tahta kuruları birçok hastalığı kolaylıkla bulaştırabilirler. Pasteurellapestis-alerjik reaksiyonlar-M.Leprae,Bacillusanthracis-B.Recurrentin diye adlandırılan bir çok hastalık tahtakuruları yoluyla bizlere bulaşır.

TAHTAKURUSUNUN KAÇ ÇEŞİTİ BULUNUR?

Tahtakurusunun yaklaşık 75 türü bulunduğu söylenilir. En çok bilinenler arasında Cimexrotundadus'tur. Orta Asya?da yaşamaktadır.

BİR BÖCEĞİN VEYA HAŞERENİN TAHTAKURUSU OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİZ?

Diğer haşere ve böcek türlerinden farklı olarak, öldürüldüğünde vücutlarından kan çıkar ve çok pis bir koku yayarlar. Şekil itibari ile de 6 ayaklı ve oval yapıları bulunur.

TAHTAKURULARI NEREDE YUVALANIR VE YUMURTLARLAR?

Yumurtalama ile çoğalan tahtakuruları bir üremede 200 e yakın yumurta bırakırlar ve bu yumurtaları genellikle yorgan, yastık aralarına, kanepe içlerine bırakırlar.

TAHTA KURULARI EVİMİZE NEREDEN, NASIL GELİR?

Tahtakuruları evlerimizde de çok sık görülen haşerelerdir. Genellikle dışarıdan alınan mobilya eşyaları yoluyla evlerimize gelebilen tahtakuruları bizler için ciddi zararlar oluştururlar. Kan emerek beslenmeleri bu zararlara örneklerin en önemlisidir. Evde tahtakurdu görüldüğü durumunda kesinlikle tahtakurdu ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

TAHTA KURUSUNUN BOYU NE KADARDIR?

0,5-1 cm arası değişen tahtakurusu boyutları, bulundukları alana göre farklılık gösterir. Ancak çok büyük canlılar değillerdir.

TAHTA KURUSUNUN MÜCADELESİ İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Tahtakurusu için kesinlikle bireysel mücadele edilmemelidir. Yanlış ilaçların kullanılması kişilerin sağlığı açısından da tehdit oluşturur. Bu nedenle tahtakurusundan kurtulmak isteyen kişiler muhakkak ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmalıdır. Tahtakurusu ilaçlama ile tamamen tahtakurusundan kurtulabilirsiniz.

ilaçlama Firmaları | Böcek ilaçlama | Ev ilaçlama | Pire ilaçlama | izmir ilaçlama | Haşere ilaçlama | istanbul ilaçlama| ilaçlama şirketleri Sitemap | Rss Besleme

prestij böcek ilaçlama Genel Genel