akrep-ilaclama

Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama hizmetini Kocaeli, İstanbul, İzmir illeri için en ekonomik fiyatlarla yapan firmamızdan haşere ve akrep ilaçlama çözümleri alın!

Akrepler uzun yıllardır yeryüzünde yaşayan canlılardır. Genellikle kendisini koruma amaçlı yaklaşan kişileri sokarlar.Akrepler öldürücü etkiye sahip zehir taşıyan canlılardır. Akrepler zehirlerini kuyruklarında taşırlar.Bu nedenle akreplerin görüldüğü alanlara mutlaka akrep ilaçlama uygulaması yapılmalıdır.

Akrep farklı renklerde görülebilmektedir. Günümüze kadar 5 farklı akrep rengi görülmüştür. Siyah, kahverengi, kırmızı, mavi ve sarı renkte akrepler görülmüştür. www.prestijilaclama.com farkı ile akrep ilaçlama hizmeti alın!

Akrepler geceleri aktif olarak hareket eden canlılardır Doğal afetlerde yangınlarda yuvalarını kaybeden akrep kendisine yeni yuvalar aramaktadır. Bu canlı yaz aylarında sıcağı sevdiğinden sıkça bulunmaktadır. Genelde sıkça ilgi gören turizm bölgelerinde akrep görülmektedir. Bu yüzden gelen turistlerin veya o bölgelerde yaşayan halkın yaz aylarında sağlıkları sürekli tehlikededir. Bu tehlike akrep ilaçlama uygulamaları ile yok edilmelidir.Çünkü akrep sokması sonucu birçok kişinin hayatını kaybettiği unutulmamalıdır.

Akrep Sokması Sonucu Oluşan Rahatsızlıklar

  • Akrep sokmasının oluştuğu bölgede ağrı
  • İdrara çıkmada güçlük
  • Titreme
  • Yutkunmada zorluk
  • Görme bozukluğu
  • Mide bulantısı
  • Kusma
  • Baş dönmesi

Akrep zehri çok tehlikelidir ve kesinlikle ciddiye alınması gerekir. Akrep zehri, akrebin yaşadığı ortama ve akrebin türüne göre değişir. Genellikle yanlız yaşayan akrepler, sadece üreme dönemlerinde çiftleşmek amacı ile bir araya gelirler. Dişi akrep ile erkek akrep çiftleşme öncesi kuyruklarını birbirine dolayarak bir süre oynadıktan sonra çiftleşirler ve genellikle çiftleşme sonrası dişi akrep erkek akrebi öldürür.

Beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan böcek türleri yada küçük yapılı canlılar ile sağlayan akrepler, avlarını kuyruk kısımlarında bulunan zehirlerini akıtarak felç eder ve asit etkisi yapan zehirlerinin etkisi ile parçalara ayrılan avını yer. Akrepler yağmurların sık yağdığı dönemlerde yuvalarının bozulması ve bu nedenle kendilerine daha güvenli bir yer aramak amacı ile ev içlerine yönelebilirler.

Çok dayanıklı yapıya sahip olan akrepler kolay kolay ölmezler ve mücadelesi zordur. Susuzluğa ve açlığa uzun süre dayanabilen akrep, dondurulduktan sonra buzun çözülmesi ile tekrar hayata döner.

Eğer bulunduğunuz mekanın içerisinde akrep var ise, akrepten korunmak için akrep ilaçlama şirketleri ile iletişime geçerek destek almanız gereklidir. Bireysel olarak yapacağınız ilaçlama ve kullanacağınız basit ilaçlar ile akreplerden kurtulmak mümkün değildir.

Prestij ilaçlama tüm alanlara ve tüm böcek türlerine karşı 7/24 profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.Akrep ilaçlama  hizmeti almak istediğiniz vakit firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilirsiniz.İlaçlama personellerimiz en kısa sürede sorun yaşanan alana ulaşarak sağlığınızı ve yaşam alanlarınızı akreplere karşı koruyacaktır.

Akrep İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

AKREPLERİN ALGI YETENEKLERİ NASILDIR ?

Kumda yaşayan kum akrepleri en tehlikeli akrep türüdür. Aşırı sıcak akrebin zehir etkisinin artmasına büyük etkendir. Bu akrep türünün gözleri görmez fakat avlarını usta şekilde yakalarlar. Bunun sebebi ise akreplerin ayaklarında bulunan yarık şeklindeki algılayıcılardır. Milimetrenin milyonda birinden daha küçük titreşimleri algılayabilirler.

Güney Amerika’da, Hindistan’da çok zehirli akrepler vardır. Bunların soktuğu bir kimse solunum felcine uğrayıp ölebilir. Yurdumuzda bu böcekten ölüm çok seyrek görülür.

Akrebin soktuğu yerin biraz üstünden sarmak, sonra sokulan yeri çizerek emmek faydalıdır. Zehri ağızdan, sindirim yolundan girince kana karışmadığından, bu işi yapanın dudaklarında, ağzında herhangi bir yara, sıyrık yoksa, emen için tehlikeli olmaz. Sokma yerine permanganat, ya da amonyak sürülür. Ağrıya karşı kalsiyum, çok şiddetli hallerde morfin iğnesi yapılabilir. Zehri için özel serumlar hazırlanmıştır. Bu serum ilk dakikalarda sokma yerine, daha sonraları kas içine yapılır.

AKREP İLAÇLAMA KİMLERE YAPTIRILMALI ?

Kapınıza ilaçlama şirketiyiz diyerek tanıtım kartı bırakan insanlar ne kadar güvenilir olabilir, düşündünüz mü? Evinize farklı amaçla girmek isteyen insanlar olabilir. İlaçlama yapan firmalar il sağlık müdürlüğünden onaylı ruhsata sahip olmalıdır. Web sitelerinden ilaçlama yapan firmalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlaçlama çok ciddi bir iştir, ihmale gelmez ilaçlama yapan insanlar nereye nasıl ilaç uygulaması gerektiğini iyi bilmelidir.

AKREPLER NERELERDE YUVA YAPARLAR ?

Akrepler türlerine göre çeşitli yerlerde yuva yapabilirler. Dış ortamlarda bulunan akrepler; taş altı, çöllerde, odun yığınlarının altında iç ortamlarda bulunan akrepler ise evin her köşesinde bulunabilir.

AKREP SOKMALARININ SEMPTOMLARI (REAKSİYONLARI)NELERDİR ?

  • Solunum güçlüğü,  boğazda şişlik ve bedenin fazlaca etkilendiği hayati tehlikeye yol açan sistemik alerjik reaksiyona yol açabilir.
  • Yara çevresinde hafif sayılabilecek ağrı ve acı , ciltte kızarma karıncalanma, hassasiyet, ısırık çevresinde şiddetli ağrılar, kas spazmı, uyuklama, nefes alma güçlüğü gibi.

Akrep zehirlenmelerinde, özel hazırlanmış serumlar kullanılır. Bu serumlar önce ısırılan bölgeye sonra kas arasına yapılarak tedavi uygulanır.

AKREPLER NE RENKTE OLURLAR ?

Akreplerin türlerine göre renkleri değişir. Siyah, sarı, kahverengi kızıl gibi renklerde görülebilir.

AKREP İLAÇLAMASI NE ZAMAN YAPILMALI ?

Akrep ilaçlaması akrep’in ilk görüldüğü anda güvenilir ve garantili çalışan ilaçlama şirketi aranmalı ve ilaçlama şirketi tarafından, sıvı kokulu ilaçlama yöntemi ile ilaçlanmalıdır.

AKREPLER NASIL ÇOĞALIR ?

Akrep doğurarak ürer. Çift eşeyli olarak üreme yaparlar. Bir erkek akrebe birde dişi akrebe ihtiyaç vardır. Çiftleştikten sonra erkeklerini öldürürler. Akrep yumurtalarını tehlikeden uzak tutmak amacı ile sırtlarında taşır. Belli süreyi tamamlayan yumurtalar anne akrebin sırt kabuğunu açması ile ortaya çıkarlar. Bir dişi akrep bir defada 100 tane yavru yapabilir.

AKREPLER KAÇ YIL YAŞAR ?

Akrepler açlığa ve susuzluğa dayanıklı canlılardır. Yaklaşık 1 yıl boyunca aç yaşayabilen akreplerin ömürleri ortalama 6 yıldır.

AKREPLERİN BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR OLUR ?

Akreplerin büyüklükleri yaşam alanlarına ve türlerine göre değişmektedir. Bir akrebin ortalama boyu  5 cmdir, daha büyük olan akrep türlerinin boyu ise 2-15 cm arasında değişebilir.

Prestij ilaçlama, profesyonel akrep ilaçlama hizmeti vermektedir.Yaşam alanlarınızda yer edinen tüm haşere türlerini kısa sürede yok ediyoruz.

AKREPLE MÜCADELE NASIL OLABİLİR ?

Ultraviole ışık altında parlayan akrepler geceleri yürürken yanınıza alacağınız taşınabilir lambalarla, yeşil renk olarak parlarlar. Akreple mücadele etmek için profesyonel yardım almak şarttır. İlaçlama şirketlerinden alacağınız yardımlar sizi akrepten koruyacaktır.

AKREP TÜRLERİNİN HEPSİ ZEHİRLİ MİDİR ?

Bütün akrep türleri zehirlidir. Fakat ısırdıkları insanlara öldürecek dozda zehir vermezler. Dünyanın en zehirli akrebinin Adıyaman ilinde olduğu tespit edildi. Dünyada 100 bin akrep sokmasından 800 tanesi ölümle sonuçlandı.

Prestij ilaçlama, akrep türlerinden gelebilecek tüm zararlarından sizleri ve yaşam alanlarınızı haşere ilaçlama servisi ile korumaktadır.7/24 hizmetinizdeyiz.

BÜTÜN AKREP ÇEŞİTLERİ SOKAR MI ?

Bütün akrep türleri sokar, sokmayanları çok azdır. Böcek sokmasına reaksiyon verenler alerjisi olanlar için tehlikeli durum oluşturur. Akrep sokmalarında doktora gidilmesi şarttır.

AKREPLER NE İLE BESLENİR ?

Akrepler böcek türleriyle beslenirler. Yiyecek bulmak için ve korunma amaçlı açık buldukları noktalardan yaşam alanlarına girerler yatak, ayakkabı, elbise dolabı vb. yerlerde bulunabilirler.

AKREBİ DİĞER BÖCEKLERDEN AYIRAN ÖZELLİK NEDİR ?

Akrebin en belirgin özelliği bazen insanı bile öldürecek güce sahip olan zehridir. Bu zehir akrebin kuyruk bitimindedir. Akrebin dış kabuğu çok dirençli bir yapıya sahiptir, radyasyondan bile korur. Akrep beyni baştan kuyruğuna kadar uzanan 15 sinir düğümünden oluşur. Karınları tarak denilen duyarlı organlardan meydana gelir. Akreplerin karınlarında sekiz adet nefes deliği vardır, sadece bir tanesi açık olsa bile rahat bir şekilde nefes alabilirler ve su altında 2 gün kalabilirler. Akreplerin ayaklarındaki alıcılar her türlü hareket ve titreşimi alabilir. Akrep kıskaçlarının görevi, avını yakalamaktır. Ayrıca kumları kazıp saklanmak içinde kıskaçlara ihtiyaç duyarlar. Toprağın sertlik düzeyini bu organlarla tespit eder ve yumurtaları için uygun ortam arar.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir