Akrep

akrep

Sektörün öncü firması Prestij ilaçlama tüm haşere türlerini ilaçladığı gibi akrep ilaçlama hizmeti de vermektedir. En ekonomik fiyatlarla, %100 garantili akrep ilaçlama hizmeti veren Prestij ilaçlama 7/24 hizmetinizdedir.

Akreplerin Yaşam Alanları

Akrep, çok dayanıklı vücut yapısına sahip olan ve bu nedenle her türlü iklim şartlarında yaşayabilen bir canlıdır. Dünyanın hemen hemen her yerinde yaşayabilen akrepler, ortalama 5 cm boyunda olup, çok zehirlidirler. Akreplerin renkleri genellikle kırmızı, siyah ve kahverengidir. Yüzlerce türü bulunan akrepler, beslenmelerini doğal ortamlarda yaşayan küçük böcek türleri ve leşleriyle sağlar. Doğal ortamlarda yaşayan akrepler, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında ev içlerine girmeye çalışırlar. Bunun nedeni bu aylarda yağmurların çok yağması ile akreplerin yuvalarının bozulması ve kendilerine güvenli bir yer bulmaları amacından kaynaklanmaktadır. Ev içlerine giren akrep çok tehlikelidir, çünkü beslenmesini sağlamak için bir canlı arar. Evde akrep ile mücadele etmek zorunda kaldığınızda derhal, akrep ilaçlama şirketleri ile görüşmelisiniz.

Akrep en çok ahşap binaların içlerinde, binaların çatılarında, bodrum katlarında, moloz yığınları arasında ve depolarda yaşayan çok zehirli bir canlıdır. Bu alanlardan ev içine giren akrepler, yatakların içlerine, dolapların içlerine ve ayakkabıların içlerine girerek saklanırlar ve insanları sokmak için fırsat kollarlar.

Akrep sokması

Akrep zehri çok etkilidir ve zehirlerinin etkisi akrebin türüne ve yaşam alanına göre değişmektedir. Sıcak iklimlerde yaşayan akrep türleri, nemli ortamlarda yaşayan akrep türlerine göre daha zehirlidir. Akrep beslenmesini sağlayacağı avını ısırarak kuyruk kısmında bulunan zehrini batırarak avını zehirler. Daha sonra ağzında salgıladığı asit etkisi yapan sıvısını avının içine akıtır ve zehrin etkisi ile parçalara ayrılan avını yer. Akrep kollarının ucunda bulunan 2 kıskaç yardımı ile avlarını yakalar. Karın bölgelerinde hareket etmelerini sağlayan 4 tane ayakları bulunan akreplerin, sokması hayati çok tehlikelidir. Akrep sokmasına maruz kalan kişiler acilen en yakın sağlık kuruluşuna götürülüp tedavi ettirilmeleri gereklidir. Akrep ısırması sonucu kişilere yapılması gereken en acil müdahale akrep tarafından ısırılan yerin birkaç cm üzerinden bir cisim ile bağlamak ve bu yolla kan dolaşımının yavaşlaması sağlanmalıdır.

Akrep sokması sonucu, insanlarda solunum yolu rahatsızlıkları, kısmi felç, kalp krizi, üşüme, terleme, aşırı ateş gibi belirtiler görülür. Çok etkili zehre sahip olan akrepler, aynı zamanda çokta dayanıklı canlılardır. Radyasyona bile dayanıklı olan akrepler, bir buz kitlesi içerisinde doldurulduktan sonra bile yaşadıkları görülmüştür. Ortalama 5 yıl yaşayabilen akrepler ile mücadele etmek çok zordur. Yapılması gereken profesyonel ve sağlık bakanlığı onaylı çalışan bir akrep ilaçlama firmaları ile görüşmeli, destek alınmalıdır.

Prestij ilaçlama şirketi olarak, kullanmakta olduğumuz akrep ilaçları ve tüm böcek ilaçları çok etkilidir. Sağlık bakanlığı onaylı akrep ilaçlama şirketimiz, günün her saati akrep ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında hizmet vermektedir. Akrep ile mücadelenizde, en ekonomik ilaçlama fiyatları ayrıcalığımızdan faydalanmak için bizimle iletişime geçininiz.