Apartman Böceği

apartman-bocegi-ilaclama-prestij-ilaclama

Apartman böceği, diğer bilinen ismiyle kalorifer böceği ve ya petek böceği, kahverengi tonlarında, hamam böceğine benzeyen ancak boyut olarak ondan daha küçük olan bir böcek türüdür. Sıcak ve rutubetli alanlarda barındığından dolayı özellikle yaz azlarında çok sık görülür. Hızlı erginleşen ve üreyen bu böcek türü oldukça dayanıklıdır ve kırsal alanlardan, modern kentsel bölgelere kadar dünyanın bir çok noktasında görülebilir.

Apartman İlaçlama

Boyları 2-3 cm arasında değişiklik gösteren apartmanböceğinin kanatları türleri de bulunmaktadır. Koloni halinde yaşayan bu canlı türü neredeyse akla gelebilecek tüm maddelerle beslenebilmektedir. Karton, kağıt gibi selüloz bazlı maddelerden, yapıştırıcıya kadar her şeyi tüketebilir. Herhangi bir besin tüketmeden de uzun süre hayatta kalabilir. İnsanların bulunduğu ortamlardaki yiyeceklerine de ortak olan apartman böcekleri mükemmel bir hastalık taşıyıcısı ve bulaştırıcısıdırlar. Bulundukları ortamlar pis olduğu için insanların kullandığı eşyaların ve ya tükettiği besinlerin üzerlerinde dolaşarak anti hijyenik koşulların oluşmasına sebep olurlar. Karanlık ortamlarda ve özellikle geceleri ortaya çıkarak yüzlercesi insanların haberi olmadan onlarla birlikte yaşayabilirler. Apartman böceği ilaçlama uygulamaları sayesinde apartmanlarınızı ve dairelerinizi  koruyabilirsiniz.

Apartman böceği ile mücadele hızlı üredikleri ve dayanıklı oldukları için epey güçtür. Alınabilecek bireysel önlemler insanların ve diğer canlıların sağlığını tehlikeye atabileceği gibi kesin çözüm de sağlamayacaktır. Bu yüzden her zaman apartman böceği ve diğer haşerelere karşı profesyonel hizmet sunan böcek ilaçlama ve  hizmet alınmalıdır.