Bal arıları

bal-arilari

Prestij ilaçlama, tüm haşere türlerini ve arı türlerini ilaçladığı gibi bal arıları ilaçlama hizmeti de vermektedir. Bal arıları ilaçlama, profesyonellik gerektiren bir iştir. Tüm bal arıları ilaçlama firmaları, arı türünü ilaçlayamaz . İlaçlama uygulamasını gerçekleştirse dahi, kesin sonuç alamaz. Sektörün lider firması Prestij ilaçlama, %1oo garantili bal arıları ilaçlama hizmeti vermektedir.

Bal Arılarının Zararları

Yuvalarını genellikle yerleşim birimlerinden uzak kırsal alanlarda, ağaç kovuğu ve benzeri oyuklara yapan bu arılar, aşırı agresif canlılar değillerdir. Ancak seralarda bitkilerin döllenmesi veya bal ve bal mumu elde edilmesi gıbi değişik amaçlarla doğal ve yapay kovanlarda üretildikleri için; en sık temas edilen ve en çok sokan arı grubunu oluştururlar. Fakat son yıllarda seralardaki döllenmeyi sağlamak için kullanılan arılarının sokma özellikleri, mutasyona uğratılarak yok edilmektedir. Bu arılar, arı toplayıcıları dışında, özellikle kovanlarını ve kendilerini savunmak amacıyla; açık alanlarda çıplak ayakla veya şortla dolaşan, tarla ve bahçe işleriyle uğraşan veya bahçede barbekü yapan kişileri sokarlar .

Bal arıları ilaçlama, özellikle yazlık evlerin bulunduğu alanlarda çok önemlidir. Yaşam kalitemizi, bize musallat olarak düşüren bu haşerelerden bal arıları ilaçlama uygulaması ile tamamen kurtulmamız mümkündür. 

Bal Arısının Yaşam Alanları

Bal arılarının coğrafi bölgelere göre farklılaşmış birçok türleri bulunmaktadır. Örneğin soğuk iklimlerde yaşayamayan Afrika bal arıları, Brezilya’dan Amerika’nın merkezine doğru göç etmişlerdir. Afrika arıları, tek başına olduklarında davranış olarak diğer bal arılarından farklı değildir. Ancak toplu halde bulundukları zamanlarda, küçük bir uyarıda dahi, grup halinde insanlara saldırabilirler. Bir anda çok sayıda arı tarafından sokulan insanlarda rabdomiyolize bağlı olarak gelişen böbrek yetersizlikleri ve bazen ölümle sonuçlanabilen toksik reaksiyonlar ortaya çıkar. Bu nedenle bu arılara bazı yazarlar tarafından ‘katil arı’ ismi verilmiştir.. Bu zararlı türlerden kurtulmak için değil kolonisine, tek bir tanesine bile rastlasanız, bal arıları ilaçlama servislerinden hizmet talebinden bulunmalısınız.

7/24 Güvenilir Hizmet

İlaçlama hizmeti veren Prestij ilaçlama, 7/24 hizmetlerine devam etmektedir. Kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizden faydalanmak, ayrıntılı bilgi almak için müşteri temsilcilerimize, irtibat numaralarımızdan arayarak danışabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı onaylı bal arısı ilaçları ile, sağlığınızı tehlikeye atmadan güvenilir hizmet veriyoruz.