Banyoda En Çok Hangi Böcekler Görülür?

banyoda-en-cok-hangi-bocekler-gorulur

Böcekler genellikle nemli ve sıcak alanlarda yaşayıp, yuvalanıp üreyen canlılardır. Barınmak ve beslenmek amacı ile evlere kadar giren böceklerin ilk yerleşeceği yerlerden birisi banyolardır. Banyolara girip yerleşen böcekler gündüzleri, fayans arası, su gideri, klozet kenarları, lavabo delikleri, duvar çatlakları ve banyo dolabı arkasına gizlenir. Geceleri ev içinde dolaşıp beslenmeye çıkarlar. Banyoda en çok görülen böcekler listesinin başında gümüş böceği gelir.

Böceklerin üreyip çoğalması için gerekli ısı ve neme sahip olan banyolarda, gümüş böceğinin yanı sıra, tespih böceği, hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği, örümcek, akrep gibi böcek türleri de görülür. Işığa duyarlı olan bu böcekleri gece banyonun ışığını açtığınızda gizlenmeye çalışırken görebilirsiniz. Gece insanlar uyuduğunda ilk önce mutfağı ziyaret eden banyoda görülen böcekler, gıdaların üzerinde dolaşarak, salya ve dışkılarını bırakıp hastalıklara yol açarlar. Böcek ilaçlama uygulamaları ile bu hastalıkların önüne geçmelisiniz. İlaçlama uygulamaları hem sağlığınızı hem yaşam alanlarınızı korumaktadır.

Banyo İlaçlama

Banyoda görülen böceklerden kurtulmak için banyo temizliğinde kullandığınız temizlik malzemeleri(çamaşır suyu, tuz ruhu, gibi), yeterli değildir. Kısa süreliğine temizlik maddelerinin etkisi geçene kadar köşe bucakta saklanıp, daha sonra ortama geri dönerler.

Banyoda görülen böceklerden kurtulmak için kesin çözüm böcek ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlama yaptırmaktır.

İlaçlama şirketimizde banyolarda görülen böcek türlerine göre özel olarak hazırlanan böcek ilaçları ziraat mühendislerimiz kontrolün dozaj ayarlamaları yapılır. Bu konuda eğitim almış, uzman ekiplerimiz tarafından itina ile uygulanmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla, insan sağlığına zarar vermeden böcek ilaçlama uygulaması yapan şirketimizi, 7/24 arayıp, etkili ve güvenli şekilde banyonuzdaki zararlılardan kurtulabilirsiniz.