Bitler Hangi Ortamda Oluşur?

bitler-hangi-ortamda-olusur

Bit, 2-3 mm boyunda, yassı vücutlu, kanatsız, ayakuçları çengel tırnaklı, kuş memeli hayvan ve insanların derisinde yaşayan parazitlerdir. Ömrü 1 ay olan bitlerin en çok biline türleri, saç biti, vücut biti, elbise biti, at biti ve köpek bitidir. Bit günde 6-8 kez kan emerek beslenir. Yumurta yöntemi ile çoğalan bit, ortama yumurtalarını bırakır, yumurtasına sirke denir. Şiddetli kaşıntılara neden olan bit, kan yolu ile hastalık mikroplarını taşıyıp, sarıhumma ve tifüs gibi hastalıkların bulaşmasına neden olur. Beslenmeden 2 gün yaşayabilen bitler hangi ortamda oluşur? Bitler temizliğin yetersiz olduğu ortamlarda yaşamayı tercih ederler ve bulaşma şekilleri farklıdır.Bu nedenle bit ilaçlama servisi her alanda ilaçlama faaliyetlerini başarı ile gerçekleştirebilecek bit ilaçlama firmaları tarafından uygulanmalıdır.

Bit insan, evcil hayvanlardan, diğer insanlardan, kişisel eşyaların kullanımı ve temas ile kolaylıkla bulaşır. Genellikle toplu yaşanan alanlar olan, okul, askeri kışla, yurt, toplu taşıma araçları, sinema, tiyatro gibi kalabalık insanların bulunduğu yerlerden bulaşır. Toplu yaşam alanlarında oluşan bit, kişisel eşyaların ortak kullanımı sonucu kısa sürede kişilere bulaşmaktadır.

Bit yaşam alanları

Evcil hayvanların veteriner hekim tarafından kontrolleri yapılmadığı durumlarda oluşan bitler, insanlara kolaylıkla bulaşmaktadır. İnsanlara son derece zarar veren bit zararlısı ile mücadele de, doktor kontrolünde vücudunuzu, veteriner kontrolünde evcil hayvanlarınızı, yasal çalışan ilaçlama şirketleri kontrolünde mekanınızı bitlerden arındırmanız gerekir.

Prestij ilaçlama şirketi olarak, bit ilaçlama servisi de etkili ilaçlar ve uzman ekibimiz ile istediğiniz gün ve saatte bit  ilaçlama hizmeti vermekteyiz.