pire-ilaçlama-gebze

Gebze Pire İlaçlama

Gebze Pire İlaçlama, Prestij İlaçlama bünyesinde yer alan, pire vakalarında Gebze halkına hizmet vermek için günün her saati hazır ve nazırdır. Prestij İlaçlama, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla, her türlü böcek problemine karşı mücadelede, bir çok il ve ilçede hizmetler vermektedir.

PİRE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Pireler, kan emici grubunda yer alan, ve genellikle hayvan türlerini konak olarak belirleyen bir asalak türüdür. İnsanları da konak olarak seçen türleri bulunmaktadır. Fakat evlerimizi istila eden pireler, genellikle evcil hayvanlarımızın aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olmaktadırlar. Genellikle evcil hayvanlarımızın kanlarıyla beslenmektedirler. Bu sebeple düzenli veteriner kontrolünden geçmeleri, hem hayvanlarımız açısından hem de bizim açımızdan çok önemlidir. Kan emerek beslenmeleri sebebiyle konakçı olarak yerleştikleri canlılar arasında çeşitli bakteri ve hastalık türlerini taşıma riski bulunan pireler, veba, humma, verem, tifüs gibi ölümle sonuçlanabilen çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Genellikle geceleri insanların bacaklarını ısırmaktadır. Pire ısırıkları şiddetli kaşıntıya, kaşımak sonucunda da tahrişe ve acıya neden olabilmektedir. Bu sebeple olası bir pire ısırığı vakasında, ısırılan bölgeleri kaşımamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde çeşitli cilt ve deri hastalıklarına sebep olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız sağlığınız açısında çok daha iyi olacaktır.

Pireler neden oldukları bu hastalıklar sebebiyle, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ufak yapıları ve hızlı üremeleri nedeniyle de kişisel müdahalelerle imha edilmesi zor canlılardır. Bu sebeple, pireyle mücadelede ilaçlama firmalarının önemi oldukça büyüktür. Çünkü ilaçlama firmaları, çeşitli cihaz ve yöntemlerle, pirelere karşı etkili çözümler üretmişlerdir. Pireler, yumurtlayarak üreyen bir asalak türüdür. Yumurtalarının olgunlaşma süreci en az 10 gündür. Ayrıca yumurtalarını çeşitli alanlara bırakma gibi bir özellikleri vardır. Bu sebeple, evlerimizde yatak altları, kıyafetlerimizin içleri, halılarımız, ahşap araları, çatlakları, bu durum için elverişli mekanlardır. Bu yumurtaların imhası, kişisel müdahalelerimizle imha edebileceğimiz türden bir durum değildir. Profesyonel pire ilaçlama firmaları, yumurtaların olgunlaşma süreçlerini takip ederek, bir iki aşamalı ilaçlama yöntemi uygulayabilir. Bu pirelerden kesin bir şekilde kurtulmayı vaat eden bir yöntemdir.

PİRE İLAÇLAMA FİYATLARI

Pire ilaçlama firmaları, vatandaşın genel görüşünün aksine oldukça uygun fiyatlara ilaçlamalar yapmaktadır. Kendi yöntemlerimizle kurtulamayacağımız pirelerden, ancak ve ancak profesyonel müdahalelerle kurtulabiliriz. Prestij ilaçlama bünyesinde yer alan Gebze Pire İlaçlama hizmetleri, günün her saati, hem hızlı hem de etkili çözümleriyle, bütçenize uygun hizmetler vermektedir.

pireler-nasıl-imha-edilir

Pireler Nasıl İmha Edilir?

Pireler, genellikle evcil hayvanlarımız sebebiyle konutlarımızda karşılaştığımız, imhası zor zararlı böceklerdir. Ufak yapıları ve zıplama özellikleriyle, bulunduğu yerlerin tespiti oldukça zordur. Ayrıca yumurtlama sistemiyle üredikleri için ve bu üreme çok fazla sayılarda olduğu için, önüne geçmenin neredeyse mümkün olmadığı bir problemle karşı karşıya kalabiliriz. Pireyle müdahalede ne gibi yöntemlere başvurulması gerektiğini merak ediyorsanız, 'Pireler Nasıl İmha Edilir?' adlı bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pireler kan emici grubunda yer almalarından dolayı, konakçı olarak yerleştikleri canlılar arasında çeşitli bakteri ve hastalığı taşıma özelliğine sahip asalaklardır. Bu sebeple, insan sağlığı açısından tehdit unsurudur. Veba, verem, tifüs, humma gibi ölümle sonuçlanabilecek hastalıklar pireler aracılığıyla insana bulaşan hastalıklardır. Ufak yapıda ve hızlı hareket etmeleri sebebiyle de bir anda imha etmek oldukça güçtür. Pireyle mücadele konusunda pire ilaçlama firmaları çok daha öncelikli tercihler arasında yer almalıdır. Pire ilaçlama firmaları, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte, çeşitli yöntem ve cihazlar geliştirmişlerdir. Bu cihazlar ve uygulamalar sayesinde çok daha hızlı ve etkili çözümlerle karşılaşmak mümkündür.

Pire ilaçlama firmaları, pire imhalarında özellikle sıvı ilaçlama yöntemi adı verilen yöntemi uygulamaktadır. Bu yöntem pirenin girmiş olduğu her türlü oyuğu ve deliği tesir altına alarak, çok daha köklü sonuçlara ulaştırmaktadır. Sıvı ilaçlamaları, buharlama ve püskürtme olarak iki farklı teknikle uygulanmaktadır. Bu tekniklerin içerisinde en çok tercih edileni buharlama tekniğidir. Çünkü buharlama tekniği, ilaçlanan bölgeden zararlı canlıları yok ettiği gibi, bu canlıların atmosfere yaymış oldukları mikropları da temizlemektedir. Ayrıca etkileme süresi 3 saat gibi kısa bir süredir. Üç saat sonunda pireler tamamen yok olmakta ve günlük yaşantıya kaldığı yerden devam edilmektedir. Bu da buharlama tekniğini güvenilir kılmaktadır. Buharlama tekniğinin uygulanamayacağı ortamlarda püskürtme tekniğine başvurulmaktadır. Püskürtme tekniği de yine etkisi kısa sürede gerçekleşen ilaçlama tekniklerindendir. Etkisini yarım saat içerisinde göstermeye başlamaktadır. Genellikle astım ve bronşit hastalarının bulunduğu mekanlarda ve hastahane gibi uzun süre kapatılamayan ortamlarda püskürtme tekniği uygulanmaktadır.

PİRE İLAÇLAMA SÜRESİ

Profesyonel pire ilaçlama firmaları, pireler nasıl imha edilir konusunda oldukça ileri düzeyde hizmetler vermektedir. Pire imha yöntemlerinde özellikle pire yumurtalarının olgunlaşma süresinde de gözlem yapmaya devam etmektedirler. Yumurtaların olgunlaşmasının ardından gerekirse bir ya da iki ilaçlama daha uygulayarak, pire problemini tamamen ortadan kaldırmaktadırlar. Prestij İlaçlama şirketleri, pire ilaçlama yöntemlerinde oldukça profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla vatandaşın hizmetinde yer almaktadır. Etkili ve hızlı çözümleriyle, hem problemi ortadan kaldırmakta, hem de bütçenize uyum sağlamaktadır.

fare-ilaçlama-firmaları

Fare İlaçlama Firmaları

Fare İlaçlama Firmaları, evlerimizde ya da ofislerimizde karşılaştığımız fare istilalarıyla mücadelede en etkili ve en hızlı çözümü sunmakta olan önemli kuruluşlardır. Prestij İlaçlama bünyesinde yer alan fare ilaçlama firmaları da günün her saati birden fazla il ve ilçede hizmetler vermektedir.

FARE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Fareler, yaşadıkları alanlar itibariyle pek çok mikrop ve bakteriyi üzerlerinde taşımaktadırlar. Bu bakteriler, insan bünyesinde kalıcı ve korkunç neticelere yol açabilmektedir. Özellikle veba, tifüs, humma, verem, kuduz gibi büyük ve ölümle sonuçlanabilecek hastalıklar farelerin salgılamış olduğu mikroplar nedeniyle oluşan hastalıklardır. Fareler, hızlı ve çok fazla üreyen, kalabalık bir şekilde yaşayan canlı türlerindendir. Bu da onlarla mücadeleyi zorlaştıran unsurlardan biridir. Bu sebeple fareyle mücadelede genellikle kendi yöntemlerimiz sonuç vermemektedir. Fare ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmek vereceğimiz en doğru karar olacaktır.

Fare ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları tekniklerle ve cihazlarla fare problemini kökten ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Kullanılan ilaçlar, fareleri kısa sürede imha etmektedir. Fare imhalarında kullanılan ilaçlamaların en etkilisi sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemle çok daha fazla nokta ilacın etkisi altına girmekte ve kalabalık halde yaşamakta olan tüm farelere ulaşabilmektedir. Katı ilaçlamalar ise daha çok kişisel müdahalelerimizde tercih ettiğimiz ilaçlama yöntemleridir. Özellikle toz ve yapışkan halinde bulunan ve zehirli buğday olarak bilinen ilaçlar bunlardan en sık kullanılanıdır. Fakat bu ilaçlama yöntemi uzun bir süre zarfında sonuca ulaştırmaktadır. Bu sebeple fare ilaçlama firmaları daha hızlı ve etkili çözümler ve sağlığımız için tercih listemizin ilk sırasında yer almalıdır.

FARE İLAÇLAMA FİYATLARI

Halkın genel görüşüne göre ilaçlama firmaları genellikle maliyeti yüksek kuruluşlar olarak düşünülmektedir. Fakat kişisel müdahalelerimizle yapacak olduğumuz ilaçlamalar bizlere hem zaman kaybı hem de para kaybı yaşatacak türden ilaçlamalar olmaktadır. Çünkü hem süre açısından uzun vadede bir ilaçlama olmakta, hem de kesin çözüme ulaşma garantisi olmadığından dolayı, defalarca aynı yöntemi uygulamak durumunda kalma ihtimali yaşamaktayız ve bu da bütçemizi etkilemektedir. Bu sebeple Fare İlaçlama Firmaları, düşük maliyetli, sağlık garantili ve hızlı çözümlerle, her türlü fare problemine karşı etkili bir ilaçlama sistemi geliştirmiştir.

kozyatağı-fare-ilaçlama

Kozyatağı Fare İlaçlama

Fareler, yaşam alanlarımızda rastladığımız, genellikle konutlarımızın içine girerek bize hayatı zindan eden ve hem psikolojik hem de sağlıksal anlamda büyük hasarlara sebep olan zararlı canlı türlerindendir. Barındırdıkları bakteriler nedeniyle insanların çeşitli hastalıklara yakalanmalarına vesile olmaktadır. Bu sebeple fare ilaçlamaları sağlığımız ve psikolojimiz bakımından oldukça önemlidir. Kozyatağı Fare İlaçlama, Prestij ilaçlama şirketleri bünyesinde yer alan ve fare mağdurlarının yardımına koşan ilaçlama firmalarından biridir.

FARELER VE İNSANLIĞA ZARARLARI

Fareler kendilerine geçiş yeri olarak belirledikleri ve yaşadıkları mekanlar sebebiyle, çeşitli mikrop ve bakteriyi üzerinde taşıyan, zararlı bir canlıdır. Bu mikroplar çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bu sebeple insanların yaşam alanlarında farelerin de serbest bir şekilde yaşıyor olması, insan sağlığını riske atan, bu konuda inanılmaz sonuçlara yol açabilecek türden bir durumdur. Üzerlerinde taşıdıkları mikroplar aracılığıyla insanlarda veba, verem, humma, tifüs ve kuduz gibi kötü sonuçlu hastalıklara davetiye çıkarmaktadırlar. Bu hastalıklar kalıcı hasarlara neden olabildikleri gibi, ölümle de sonuçlanabilmektedir.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Fareler, hem salgıladıkları salgılarla, hem de bıraktıkları dışkılarla, insanların hava sahası için büyük tehlike oluşturmaktadır. Olası bir fare istilasında, farenin geçit noktaları ve yaşam alanları belirlenmeli, imha çalışmalarına başlanması gerekmektedir. Fareler, hızla çoğalan ve toplu halde yaşayan canlılardır. Bu sebeple erken müdahale her zaman için daha iyi olacaktır. Fare ilaçlama firmaları, farelerin geçit noktalarını ve yaşam alanlarını belirleyerek, gerekli ilaçlama yöntemlerini uygulamaktadırlar.

Fare ilaçlamalarında en sık tercih edilen yöntem sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu yöntem ile farelerden ve etrafa yaymış oldukları bakteriyel salgılardan hızla kurtulmak mümkündür. Sıvı ilaçlamaları iki ayrı teknikle uygulanmaktadır. Bunlardan ilki buharlama tekniğidir. Buharlama tekniği, ilaçlanacak mekanın 3 saat kadar kapalı tutulmasının yeterli olduğu hızlı ve etkili bir ilaçlama yöntemidir. Bir diğer sıvı ilaçlama tekniği ise püskürtme tekniğidir. Püskürtme tekniğinde ilaçlanacak mekanın yarım saat kapatılması yeterli olacaktır. Daha sonra günlük yaşantımıza devam edebiliriz. Görüldüğü üzere bu yöntemler, insanların günlük yaşamı için oldukça pratik ve etkili yöntemlerdir. Tüm bunların yanı sıra bir de katı ilaçlama yöntemi uygulanabilir. Fakat sıvı ilaçların insan sağlığına etki etmiyor olması ve atmosferi de temizliyor olması nedeniyle tercih edilmesi en uygun karar olacaktır. Kat ilaçlamaları genellikle kişisel müdahalelerimizde tercih ettiğimiz, zehirli buğdaylar ve tozları kapsayan ilaçlamalardır. Bu ilaçlar insan derisiyle temas halinde oldukça ciddi sonuçlara tanıklık edebilir. Bu sebeple çok fazla tercih edilmemesi önerilmektedir.

Prestij ilaçlama şirketleri, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla, Kozyatağı sakinlerinin fare problemlerine karşı Kozyatağı Fare İlaçlama firmasıyla sizlerin hizmetinde yer almaktan mutluluk duymaktadır. Sizler de hem bütçenizi hem de sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız, Kozyatağı fare ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmeyi unutmayın...

bocekler neden isiga gelir 180x180 - Böcekler Neden Işığa Gelir?

Böcekler Neden Işığa Gelir?

Yaz akşamları evde bunalan herkesin aklına ilk olarak balkonda oturmak gelir. Ancak, ışığa gelen böcekler nedeniyle bu rüya bir kabusa dönüşebilir. Böcek gelmemesi için karanlıkta oturmak ya da balkon keyfinden vazgeçmek elbette en istenmeyen seçeneklerdir. Açık alanda böceklerden korunmak için insanlar vücuda sıkılan böcek ilacı, sinek öldürücü lamba, sineklik gibi seçeneklerden yardım almaktadır. Peki, böcekler neden ışığa gelir? diye hiç sordunuz mu? İşte bu sorunun cevabı sayesinde, yaz akşamları huzur içinde balkon keyfi yapabileceksiniz.

Böcekler Neden Işığa Gelir?

bocekler neden isiga gelir 1 - Böcekler Neden Işığa Gelir?

Böcekler, geceleri içgüdüsel olarak ayı kendilerine rehber alır. Bir çeşit navigasyon sistemi olarak kullandıkları ayı belli bir açıyla görerek uçmak isterler. Balkonda ve sokakta kullandığımız lambalar ay ışığından daha parlak olduğu için böcekler ay yerine bu yapay ışıkları kendilerine yol gösterici olarak seçer. Işıktan kaçan ve karanlığı seven böcekler haricindeki ışığa gelen böcekler; ışığı yön belirleme, yiyecek bulma ve tehlikelerden korunma aracı olarak görürler. Bilimde fototaksis denen terim; organizmanın ışığa göre ya da ışığın tam aksi istikamette otomatik hareketidir. Hamam böcekleri karanlığı sever ve negatif fototaksise örnektir. Daha çok gece dolaşırlar ve ışık yanınca karanlık ve kuytu yerlere kaçarlar. Oysa pervaneler öleceklerini bile bile ışığa yönelir, ki bu durum da pozitif fototaksise örnektir. Tavanda uçan böcekler, ışığın etrafında dönen böcekler pozitif fototaksis örnekleridir.

Işığa Gelen Böceklerden Kurtulma Yolları

Böcekler neden ışığa gelir öğrenmiş olduk. Peki, ışığa gelen böceklerden kurtulmak için neler yapabiliriz? Öncelikle, bu konuda böcek kovan bitkilerden yardım alabiliriz.

Böcek Kovan Bitkiler:isiga gelen bocekler - Böcekler Neden Işığa Gelir?

  • Fesleğen,
  • Kedi nanesi,
  • Defne yaprağı,
  • Narenciye,
  • Kırmızı biber,
  • Sarımsak,
  • Salatalık,
  • Adaçayı,
  • Nane

Bu bitkileri balkonunuzda tutarsanız böcekleri uzaklaştırmak için ciddi anlamda ilerleme kaydetmiş olursunuz. Bunlar yetersiz kalırsa; balkon, teras ve verandalarınızda loş bir ışıklandırma uygulamayı düşünebilirsiniz. Tavan ışığı yerine balkon kenarlarında kullanacağınız ışıklar da böceklerin üzerinize gelmesini engelleyecektir.

NOT: Söz konusu böcekler, ısıran ve hastalık bulaştıran türdeyse evinizi ve ev çevresini profesyonel bir ilaçlama firmasına ilaçlatmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda bilgi almak için 7/24 hizmetinizde olan çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.