Böcek Avcısı Nedir? Böcekler Nasıl Yok Edilir?

amerikan-hamam-bocegi

Böcek avcısı; yeryüzünde yaşam alanlarımıza sızan veya sızmaya çalışan zararlı canlı türlerinin güvenle kontrol altına alınması işlemine verilen tanımdır. Böcek avcısı, evlerimize ve iş yerlerimize giren böcek türlerinden arınma metodudur. Böceklerin nasıl yok edileceğine ilişkin yöntemler geliştiren sistemlerde genellikle kontrol altına alınma süreci, av-avcı olarak tanımlanmaktadır. Bu profilde, av böcek ve böcek türleri iken, avcı profesyonel ilaçlama firmalarıdır.

Böcekler Nasıl mı Yok Edilir?

Böceklerin nasıl yok edildiğine ilişkin makalemize geçmeden önce böceklerin nasıl ürediği ve yaşam alanlarımızda neden konuşlandıklarını içerek birkaç bilgi sunarak başlayalım. Doğal yaşam alanlarında yaşamlarını sürdüren böcek türlerinin yaşam alanları tahrip edilmeye başladığında ve aç kaldıklarında hemen sığınacak başka bir liman aralarlar. Kuşkusuz bu liman besin kaynağı ve sıvı ihtiyaçlarını karşılaya bilecekleri bir olmalıdır. BU alanlarda insanların yaşadığı kapalı ve açık mekanlar olmaktadır. Böcekler bu süreçte besin ve gıda ihtiyaçlarının yanı sıra, barınma ve üreme evrelerini gerçekleştirebilecekleri yerler de ararlar.

Böcekleri Yaşam Alanları Nerelerdir?

Böcekler yaşam alanlarımıza bu temel nedenlerle girmektedirler. Özellikle aç kalmış böcek türleri çok tehlikelidirler. Önlerine gelen her şeyi talan ederler.

Böcekleri yaşam alanlarına baktığımız zaman, Loş ışıklı ya da karanlık, nemli, küflü, rutubetli ve pis kokulu alanlarda yaşamayı severler. Bu alanlarda dolaşmayı severler. Bakteri üretmeye de buradan başlarlar.

Böcekler Evlerimize Nasıl Girerler?

  • Çatlak duvar ve ahşap yarıklardan geçerek,
  • WC-Banyo borularından,
  • Nemli-küflü, rutubetli, pis kokulu alanlardan,
  • Kapı pencerelerden,
  • Satın alınan eşyalar üzerinden,
  • Evcil hayvanlar aracılığıyla,
  • Çatı ve bacalardan,
  • Şömine içlerinden Ev ev iş yerlerimize girerler.

Böceklerle Mücadele ve Yöntemler Nasıl Olmalıdır?

Böceklerin güvenle kontrol altına alınması için geliştirilen yöntemler vardır. Uygulama ve yöntemler kalıcı çözümler elde etmemizi sağlar.

Sıvı ilaçlama

Jel ilaçlama

Kokulu ilaçlama

Kokusuz ilaçlama

Fare istasyonları ve düzenekleri

Böceklerden kurtulmak için profesyonel ilaçlama firmanızdan jel ilaçlama yapılmasını talep ediniz. Jel ilaçlama sayesinde böcek türlerinden, Hamamböceği, kakalak, kalorifer böceği, Apartman böceği, Amerikan Hamamböceği ve Alman hamamböceği gibi daha pek çok böcek türünden kurtulabilirsiniz.