Böcek ilaçlama zamanı

bocek-ilaclama-zamani

Böcek ve haşere türlerinin çoğu sıcak ve nemi sevdikleri için yaz, ilkbahar aylarında daha sık karşımıza çıkmaktadırlar. Evlerde, fırın, lokantalarda, iş yerlerinde, kırsal kesimlerde, bahçe ve tarlalarda böcek sorunları ile başa çıkmak durumunda kalınır. Ancak hepsi farklı zarar demek olan böceklerden kurtulmak, haşereler ile mücadele etmek için böcek ilaçlama servisleri ile görüşülmelidir.

böcek ilaçlama zamanı geldiğini evlerimize kadar gelen ve her gittiğimiz yerde daha sık karşımıza çıkmaya başlayana böcekler ile karşılaştığımız dönemlerde anlarız. Bu dönemlerde yapılan ilaçlama işlemleri daha etkili çözümler demek olacaktır. Bu yüzden haşere sorunları yaşamaya başladığınız anda ve evde böcek ile karşılaştığınız durumlarda acil şekilde böcek ilaçlama yaptırmalısınız.

İlaçlama Alanları

Böcek ilaçlama her alanda uygulanabilecek işlemdir. Açık ya da kapalı yerler olması, ilaçların etkisini değiştirmez. Ancak bu durumlara bağlı olarak farklı uygulamalar gerçekleştirilir. Jel ya da sıvı ilaçlama işlemleri haşere türlerine göre de farklılık göstermektedir. Hamam böcekleri ve türlerini yok etmek için jel ilaçlar kullanılır. Diğer tüm haşerelerden kurtulmak, sıvı ilaçlama ile mümkündür. böcek ilaçlama firmaları, bu uygulamaların doğru yapılması adına öncelikle alanların durumlarını ve haşere, böcek türlerini tespit etmektedirler.

Her mevsimde rastlayacağımız böceklerin kan emerek beslenenleri, sıcak havalarda daha fazla üremektedirler. Bu durum çoğu haşere için geçerlidir. Yumurtaların oluşumlarını çabuk gerçekleştirmeleri de sıcağa bağlı olduğundan yaz dönemlerinde böceklerden kurtulmak oldukça önem taşır. böcek ilaçlama şirketleri arasından garantili olarak mevcut olan Prestij ilaçlama, bahçeli evlerde, sitelerde, yazlıklarda daha sık sorun olan haşere problemlerinize çözüm olmak amacı ile sizlere 7/24 hizmet vermeye devam etmektedirler.