Böcek ilaçlaması

bocek-ilaclamasi-prestij-ilaclama

Yaşam alanlarında olduğu gibi üretim yapılan alanlarda da hem sağlığa hem de maddiyata zarar veren haşere ve kemirgen türlerinden kurtulmak için yapılan böcek ilaçlama uygulamaları, farklı tür ve dozdaki ilaçlar kullanılarak, zararlı canlının bulunduğu alanı şartları göz önünde bulundurularak belirlenen ilaçlama tekniği doğrultusunda yapılır. Zehirli, parazit, ve gider böcekleri olarak gruplandırılabilecek haşereler ile mücadele etmek ve yaşam alanlarında yuva yaparak, hem rahatsızlık yaratan hem de sağlık sorunlarına neden olan canlılardan kurtulmak için böcek ilaçlaması yaptırmak şarttır.

Profesyonel Böcek İlaçlama

Profesyonel yöntemler doğrultusunda, kaliteli haşere ilaçları kullanılarak yapılması gereken böcek ilaçlaması için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan firmalardan hizmet almak gereklidir. Basit ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilen haşere mücadelesi etkili sonuçlar sağlamamakla birlikte, insan ve çevre sağlığı açısından ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Özellikle solunum yolu rahatsızlıklarını tetikleyen kalitesiz sıvı ilaçlar zehirlenme gibi ciddi vakalara neden olabilir. Bu yüzden böcek ilaçlaması yapılacak alan için kullanılacak ilaçların kalitesi büyük önem taşımaktadır.

Haşere ilaçlaması yapılırken dikkat edilmesi gereken başlıca kıstas, kullanılan ilaçların sağlıksal açıdan sorun yaratmayacak olmasıdır. Ayrıca haşere ya da kemirgen üzerinde yüksek etki göstermeside önemlidir. Zararlı canlılara karşı etkili olmayan niteliğe sahip ilaçlar ile yapılacak uygulamalar, başarılı sonuçlar sağlamayacağı gibi; insan sağlığına zarar veren nitelikte de olabilir. Bu nedenle ucuz fiyata böcek ilaçlama yapan şirketlere dikkat etmeli ve Sağlık bakanlığı güncel onayına haiz olmayan firmalardan hizmet alınmamalıdır. Kalitesiz ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerden başarılı sonuçlar sağlanamayacağı gibi, olumsuz durumlar yaşanabileceği de unutulmamalıdır.