Böceklerde göç

boceklerde-goc

Prestij ilaçlama, tüm böcek türlerini %1oo garantili ilaçlama yöntemleri ile ilaçlamaktadır. İlaçlama sektörünün lider firması Prestij ilaçlama, böcek ilaçlama firmaları arasında en ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir.

Türlerine Göre Böceklerde Göç Dönemleri

Böcekler küçük canlılar olmalarına rağmen, birçok böcek türü göç etmek için uzun uçuşlar yapar. Örneğin çok küçük bir uğur böceği uzun mesafelere uçabilir. Böceklerde göç, her türe göre değişiklik gösterir. Uzun süre uçabilme özelliği konusunda ilk sırayı alan böcekler çekirgelerdir. Çekirgeler sürüler halinde kilometrelerce mesafeye uçabilir.

Mesela lahana kelebeği sürüleri, Kuzey Afrika’dan İngiltere’ye göç ederler. Bu mesafe gerçekten inanılmazdır. Okyanusu geçen kelebekler, kumsalların üzerinde ileriye doğru, uçurumlarda ise yukarıya doğru uçarlar.

Özellikle bazı güve türleri de çok uzun mesafelere uçarak göç edebilirler. Örneğin ölü başlı atmaca güvesi, Güney Avrupa’da yaşar ve her yıl böceklerde göç dönemlerinde İngiltere, Finlandiya ve İsveç’e kadar uçarlar. Bir başka güve türü olan kırmızı lekeli güve ise, Akdeniz üzerinden geçerek Afrika’dan Avrupa’ya göç ederler. Kırmızı lekeli güve sürülerinin bazen Güney Atlantik üzerinden uçtukları da görülmüştür.

Pamuk kurdu güvesi, Amerika’da tarlalara zarar veren bir güve türü olup, ortalama her 20 yılda bir sürüler halinde kuzeye doğru göç ederler. Bu mesafe yaklaşık 650km’dir.Böceklerde göç, son 50 yıldan beri bir çok türe göre çok uzaklara yapıldığı görülmüştür.Böceklerde göç,  yaşam alanlarından yüzlerce kilometre uzaklara gerçekleşir ve  böcekler bir daha geri dönmeyerek bir sonraki göçe kadar bu alanlara yerleşirler.

Böceklerde Göç Döneminde 7/24 Hizmet

Prestij ilaçlama, özellikle böceklerde göç döneminde çalışmalarını hızlandırarak devam etmekte ve tüm alanlarda ve türler üzerinde böcek ilaçlama uygulaması gerçekleştirmektedir. Sağlık bakanlığı onaylı böcek ilaçları ile böceklerde göç döneminde 7/24 kesintisiz hizmet veren prestij ilaçlama, bir telefon uzağınızdadır.