Böceklerden Kurtulma

Böceklerden Kurtulma

Böceklerden kurtulma girişimlerinde bulunuyorsanız, o zaman başınız kesinlikle dertte. Ama üzülmeyin, ortada bir sorun varsa mutlaka bir çözümü de vardır demektir. Evinizi böcekler işgal ettiyse yapmanız ve yapmamanız gereken bazı hususular var.

Öncelikle yapmamanız gereken hususlar üzerinden gidelim. “Alt tarafı böcek, ne olacak ki? Şurada yazın bitmesine ne kaldı ki?” Deyip geçiştirmeye çalışmayın. Çünkü böcek türleri hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz. Gözden kayboluyor olması etkisiz hale geldiği anlamına gelmez. Haşerelerin kapalı mekanlarda 4 mevsim boyunca ve ortala 2 ila 7 yıl arasında ömürleri olduklarını unutmayınız.

Peki, geldik bir diğer yapmamanız gereken hususa. “Gidip bir ilaç satın alıyım da ev de suyla karıştırır o deliğe, şu deliğe sıkarım olur biter.”  Demeyin. Bu pek çoğumuzun düştüğü en bariz hatalardan birisidir. Piyasada yüzlerce ilaç bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki birçoğu bandrolsüz ve korsan ilaçlar. Yani sağlığınız için çok büyük riskler taşır.

Biraz da yapmanız gerekenler üzerinden gidelim. Evinizde böceklerin olması gayet doğal bir durum! Ancak böceklere karşı bilinçli bir mücadele yapılmadığında işte asıl anormallik burada başlamaktadır. Kısaca böceklerin ev ve hane halkı üzerindeki etkisine bakacak olursak;

  • Böcekler solunum sistemimizi etkiler,
  • Bağışıklık sistemimizi bozar,
  • Gıda zehirlenmelerine yol açar,
  • Böcekler; dışkılarını ve kusmuklarını alanlarımıza yayarak çeşitli hastalıklara neden olurlar.
  • Alerjik reaksiyonların oluşmasına olanak tanır,
  • Çeşitli cilt hastalıklarına sebep olur.

Böceklerin neden olduğu daha pek çok şey sıralamak mümkündür. Ancak Böceklerden kurtulmak için yapılması gereken en isabetli karar, profesyonel bir böcek ilaçlama şirketine başvurmak olacaktır. Sağlık Bakanlığından onaylı olan bu tür ilaçlama firmaları sizlere ekonomik ilaçlama fiyatları sunarak evinizi böceklerden korur. Böceklerden kurtulmanın yöntemleri ilaçlama firmalarında bellidir. İlaçlama firmalarının hazırladığı reçete sayesinde tüm haşerelerden kurtulmanız mümkündür.

İlaçlama firmalarının kullandığı en sık uygulama yöntemleri şunlardır.

Sıvı ilaçlama, Kokulu ilaçlama, Kokusuz İlcamla, Jel ilaçlama ve Fare istasyonlarıdır.

Firmamız da 7/24 hizmet sunan profesyonel firmaların içinde en köklü ve en tecrübeli lider firmalarındandır. Bizi arayarak çevrenizde ki tüm haşerelerden anında kurtulun.

izmir bölgesinde böceklerden kurtulmak ve bu konuda destek almak istiyorsanız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.