Çekirge ilaçlama

cekirge-ilaclama-servisi

Çekirge İlaçlama hizmeti veren firmamız ile en ucuz fiyatları ile Kocaeli, İzmir, İstanbul’a çekirge ve haşere ilaçlama yaptırın!

Prestij Çekirge ilaçlama servisleri, yedi gün yirmi dört saat verdiği hizmetle,  %100 garanti sağlamaktadır. Türkiye standartlarının üzerinde bulunan Prestij ilaçlama, her zaman en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarına devam etmektedir. Çekirge servisleri ile tüm çekirge türlerinde en kesin sonucu sağlamaktayız.

Çekirge çeşitleri

  • Tarla
  • İtalyan
  • Mısır
  • Afrika göçmen
  • Yeşil
  • Değnek

Çekirgenin Zararları

İlaçlama servisleri, tüm yaşam alanlarına rahatça girerek ilaçlama uygulaması yapmaktadır. Bunun için profesyonel çekirge ilaçlama firmaları ile anlaşmak gereklidir.Çekirgeler çıplak elle tutulduğu zaman insanları ısırarak zarar verirler.

Çekirgelerin  Dönemleri ve Bulunduğu Alanlar

Çekirgeye en çok ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde rastlanır. Bu dönemlerde ilaçlama servislerinden yardım alınmalıdır. Çekirge ilaçlama uygulaması ile oluşabilecek zararlar en aza indirilmelidir. Yavru çekirgelerin iskelet sitemi oluşmamıştır ve oluşana kadar bitliker arasında gizlenerek yaşamlarına devam ederler.

Yumurtadan çıkan küçük çekirgeler, hemen hemen ne bulurlarsa, kemirip yemeye başlarlar, önlerindeki bitkiler tükendikçe, ötedekine, o da bitince, daha ötedekine saldırırlar. Böyle böyle, hızla ilerlemeye koyulurlar. Yavrular, kanatları çıkınca, tıpkı arıların oğul vermesi gibi, kitle halinde, değişik

Sıcak mevsimin son günleri yaklaşmışsa, dişi çekirgeler, buralara yumurtalarını da bırakırlar. Çok geçmeden de, kitleler halinde ölmeye başlarlar, öyle ki, bu çekirge ölüleri çok geniş alanları kaplar. Bu yüzden de, bütün ülke ahalisinin sağlığını tehlikeye sokarlar. Sağlığınızı korumak adına, ilaçlama şirketleri ile anlaşmalı ve bu haşereleri yaşam alanlarınızdan çıkarmalısınız.

Çekirge İlaçlama Servisleri Yaşam Alanlarınızda Haşerelere Son

İlaçlama servisleri, tüm alanlarda ilaçlama hizmeti vererek bu zararlı haşerelerden sizi korur. Çekirge ile mücadele etmek için Sağlık Bakanlığı onaylı firmalarla anlaşmak gereklidir.  Prestij ilaçlama  Sağlık Bakanlığı onaylı çekirge ilaçları ile hizmet vermektedir. İlaçlama servislerimiz, 7/24 hizmetinizdedir.

 

Çekirge İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular.

ÇEKİRGE BÖCEĞİNDE DERİ DEĞİŞTİRME NEDİR?

Çekirgede yumurtadan çıkınca 1 ay içinde ilk deri değişimini yapar.4 aylık ömrü olan çekirge bu süre içerisinde 5 defa deri değiştirir.

 

ÇEKİRGE TEK ZIPLAYIŞTA NE KADAR HAVADA KALABİLİR?

Çekirgeler göç dönemlerinde uzun mesafeler katederek uçarlarSaatte 16km hızla uçan çekirgeler  havada 12 saat kalabilirler.

 

ÇEKİRGELERDE GÖÇ NEDEN OLUR?

Çekirge bulunduğu ortamda yiyecek tükendiği zaman sürüler halinde göç yaparlar. Bu çekirge sürüleri kondukları yerleri bir anda çöle çevirebilirler. Radarla görülebilen çekirge sürüleri uçaklarla ilaçlanarak yok edilir.

 

ÇEKİRGE EVCİL HAYVANLARA ZARAR VERİR Mİ?

Çekirgeler insan ve hayvanları ısırmazlar. Yiyeceklerini otçul maddelerle sağlarlar. Fakat yiyecek bulamadıkları takdirde insan ve hayvanların leşleri ile beslenebilirler.

 

ÇEKİRGE NE İLE BESLENİRLER?

Çekirgeler beslenmesini tamamen bitkisel yollar ile sağlarlar. Çekirgeler bahçe ve tarlalar içerisindeki taze bitkileri ve köklerini kemirerek yerler. Bu nedenle yeni çıkan fidelerin gelişimini engeller. Çekirgelerin yiyecekleri tükendiğinde toplu halde, yiyecek bulabilecekleri alanlara göç ederler. Göç eden çekirgeler toplu halde kondukları bir tarlayı kısa sürede talan edebilirler.

 

ÇEKİRGE NASIL ÜRER?

Çekirge yumurtlama yöntemi ile çoğalan canlıdır.  Sonbahar sonunda dişi çekirgeler yumurtalarını toprak altına gömerler. İlkbahar sonu ve yaz başı dönemlerinde sıcaklık ortalama 33-34 dereceye ulaştığında yumurtalar açılır ve çekirge yavruları ortaya çıkar.

 

ÇEKİRGE İNSANLARI ISIRIR MI?

Çekirge zehirlemek veya beslenmek amacı ile insanları ısırmazlar. Fakat aç kaldıklarında insan leşleri ile beslendikleri görülmüştür.

 

ÇEKİRGE NERELERDE YAŞAR?

Çekirgeler genellikle kırsal alanlarda yaşar. Çölde yaşayan çekirge türleri de vardır.