Çekirge Nasıl Bir Canlıdır?

cekirge-nasil-ilaclanir

Çekirgenin son iki bacağı oldukça gelişmiş bir yapıdadır ve bu bacakları sayesinde zıplar, uçmak için havalanır. Çekirgeler ilkbaharda ortaya çıkmaya başlar ve insanların bahçelerine, tarlalarına girerek besin kaynaklarına zarar verirler.Çekirge ilaçlama sayesinde bu gibi zararların önüne geçilmiş olur.

Çekirgeler türlerine göre farklı alanlarda yaşarlar. Boyları da yaşadıkları yere ve beslenmelerine göre değişiklik gösterir. Düz kanatlı bir böcektir, İki farklı kanat sistemi bulunur ve üst kanatlar sert bir yapıda iken alt kanatlar ise zar kanatlardan oluşur.

Çekirge ilaçlama servisi

Ağız kısımları kesici bir yapıdadır. Bu sayede besinlerini kemirerek yerler. Çekirgelerin ömrü diğer canlılara göre daha kısadır, 4 ay kadar yaşarlar. 4 ay içerisinde defalarca ürerler. Her üremelerinde ortalama 80 – 200 arası yumurta bırakırlar. Çekirgeler yumurtalarını yaz aylarında, ot ve yeşilliklerin arasına bırakırken, kış aylarında ise toprağı kazıp içine gömerler.
Yaşamları boyunca 4 – 5 kez kabuk değiştirirler.
Çekirgeler zehirli değildir ve insanları sokmazlar. Eğer çıplak elle dokunulur ise ısırabilir ve zarar verebilir. Bunun dışında, insanlara besin kaynaklarını yani yetiştirdikleri sebze ve meyveleri kemirerek zarar verirler.

İnsanların yetiştirdiği sebze ve meyvelere zarar veren bu canlılar için çekirge ilaçlama işlemi gerekmektedir. Çekirge sürekli zıplayarak gezdiği için çekirge ilaçlaması bireysel yapılacak bir şey değildir. Çekirge ilaçlama için işinde uzman bir ilaçlama firmasından aranıp, yardım alınmalıdır.