Çekirgeler Ne Yer?

cekirgeler-ne-yer

Sektörün lider firması Prestij ilaçlama, çekirge ilaçlama hizmeti vermektedir. Çekirge ilaçlama firmaları arasında yüzde yüz garantili ilaçlama hizmeti veren tek firma olan Prestij ilaçlama uzun yılardır hizmetlerine devam etmektedir.

Sıcak bölgelerde yaşayan çekirgelere, tarlalarda, su kenarlarında ve çayırlarda rastlanır. Ömrü 4 ay olan çekirgenin boyu 5-6 cm uzunluğunda olup arka bacakları daha uzun ve sıçrayıcı özelliktedir. İnsanlara zarar verebilecek olan çekirgeden kurtulmanın tek yolu çekirge ilaçlama uygulamasıdır.

Çekirge Çeşitleri

  •  Tarla çekirgeleri
  • Yeşil çekirgeler
  • Kara çekirgeleri

Yaşam alanlarınıza giren çekirgelerden bu haşerelerden, çekirge ilaçlama uygulaması yaptırarak kurtulabilirsiniz. Alanında uzman, ruhsatlı çekirge ilaçlama şirketleri ile anlaşmalı hizmet talebinde bulunmalısınız. Çekirge ilaçlama hizmeti alacağınız firmayı araştırırken, Sağlık Bakanlığı’ndan tüm onaylarını almış olmasına dikkat edin.

Ağırlıklı olarak bitkisel gıdalarla beslenen çekirgenin, ara sıra hayvansal gıdalarla beslendiği de olmaktadır.

Çekirgeler ne ile beslenir?

  • Tarlada ekinlere saldıran çekirge, taze bitki ve köklerini yer, buğday ve diğer tahıl ürünlerine yeni çıkan fidelere zarar verir.
  • Çekirge, yeşil taze ağaç yaprakları ile beslenir.
  • Yumuşak taze ağaç dallarını yiyen çekirge, çiçek ve meyve ağaçlarına da saldırarak bunlarla beslenirler.
  • Aradığı yeşil yiyeceği bulamayan çekirge, pamuk, yün, korkuluk, ahşap evlerin çatlak yerleri gibi alanlara saldırarak beslenmesini sağlar.
  • Aç kalan çekirge atın kuyruğunu ve yelesini bile yiyebilmektedir.
  • Afrika’da ki çıplak çocukları kemiklerine kadar yiyen çekirgelere rastlanmaktadır.

Çekirgeler tarım alanlarına çok büyük zarar veren canlılardır. Çiftçiler yıllardır çekirgeler ile mücadele etmektedirler. Çiftçilerin, tarlalarına mutlaka periyodik olarak çekirge ilaçlama yaptırması gereklidir.

“Çekirgeler ne yer?” sorusuna, en doğru cevabı müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.Çekirge ile mücadele de kesin çözüm için yasal çalışan çekirge ilaçlama şirketlerinden destek alabilirsiniz. Çekirge ile mücadele de ilaçlama şirketimiz kullandığı etkili çekirge ilaçları ile 7/24 ilaçlama hizmeti vermektedir