Çengelköy Fare İlaçlama

Çengelköy Fare İlaçlama, Prestij ilaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan ve profesyonel ilaçlama yöntemleriyle fare problemlerini kalıcı bir şekilde ortadan kaldıran önemli bir fare ilaçlama hizmetidir.  Fare problemi hemen hemen herkesin başına gelen genel bir problemdir. Bu alanda geliştirilmiş olan ilaçlama hizmetlerinden yararlanmak, kişisel müdahalelerimizden çok daha doğru olacaktır.

FARE İLAÇLAMANIN GEREKLİLİĞİ

Fare ilaçlamaları, farelerin insanların yaşam alanlarına dahil olmalarından sonra bu alanlara yaymış oldukları bakterileri ve kötü havayı temizlemesi açısından oldukça önemli hizmetlerdir. Bu hizmetler sayesinde, fareler tarafından etrafa bırakılmış olan tüm bakteriler, mikroplar, salgılar, farelerle birlikte imha edilmektedir. Bu da fareler ve mikropları aracılığıyla yakalanma riskimizin yükseldiği tehlikeli hastalıklardan bizleri korumaktadır. Bu hastalıklar, veba, tifüs, humma gibi ölümcül hastalıklardır. Yakalanma riskimiz farelerin bulunduğu ortamlarda çok daha yüksektir. Fare ilaçlamalarının bu gibi sağlıksal problemlerden korunmak içi önemi oldukça büyüktür.

Fareler yaşamaya başladıkları alanlarda iz bırakmak için yapışkan bir salgı salgılamakta ve geçiş noktalarına bu salgıları bırakmaktadır. Bu salgılar ortamda alkolü andıran bir koku oluşturmaktadır. Farelerin yaşam alanlarımızı istila ettiğini bu kokudan kolaylıkla algılayabiliriz. Ayrıca fareler gezindikleri her mekana dışkılarını bırakmaktadır. Bu dışkılar da yine fare istilalarını belirten izlerden bir tanesidir. Bu izlerden herhangi birine rastladığımız zaman derhal profesyonel fare ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmeliyiz. Aksi takdirde bir çok sağlıksal ve psikolojik problemle karşılaşmamız an meselesidir.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Fare ilaçlama firmaları, farelerin geçiş noktalarını belirleyerek, en uygun ilaçlama yöntemini uygulamaktadır. Genellikle hızlı bir şekilde üreyen ve kalabalık gruplar halinde yaşıyor olmalarından dolayı, öncelikle farenin bir tane mi yoksa kalabalık bir grup mu olduğu tespit edilmektedir. İlaçlama işlemlerinde çok daha geniş bir alanı etkisi altına alması sebebiyle sıvı ilaçlama yöntemleri en sık tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Çünkü sıvı ilaçlamalar her türlü zararlı canlıyı imha edebilecek güce sahiptir. Sıvı ilaçlamalar, kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ve günlük yaşantıya bu süreç sonunda dönülmesini garantileyen ilaçlama yöntemlerinden biridir. Genellikle iki farklı metodla uygulanmaktadır. Ulaşılması güç olan dar alanlara, çatlaklara ya da oyuklara ulaşılmak isteniyorsa ve imha edilmek istenen canlıyla birlikte bu canlının ortama yaymış olduğu kirli hava temizlenme isteniyorsa ”Buharlama Tekniği” oldukça uygun bir teknik olacaktır. Bir diğer sıvı ilaçlama tekniği olan ”Püskürtme Tekniği” de farelerin geçiş noktalarına uygulanmakta olan ve kısa sürede etkisini kuvvetli bir şekilde göstermekte olan ilaçlama tekniklerinden birisidir.

Tüm bu ilaçlama metodları dışında etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran bir başka ilaçlama yöntemi de katı ilaçlama yöntemidir. Evlerimizde ya da ofislerimizde fare ilaçlamalarında kullandığımız yapışkan, toz ve buğday şeklinde bulunan zehirli ilaçlar, katı ilaçlama grubunda yer almaktadır. Bu ilaçlar sadece uygulandıkları alanlarda etkisini göstermektedir. Fakat sıvı ilaçlar kadar etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Çengelköy sakinlerinin yaşamış oldukları fare problemleri için, profesyonel ilaç ve ilaçlama yöntemleriyle hizmet vermekte olan Çengelköy Fare İlaçlama, oldukça uygun fiyatlarla Çengelköy halkına hizmetler vermektedir. Sizler de fare problemleriyle karşı karşıya kaldıysanız ve profesyonel bir müdahale istiyorsanız, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.