Danaburnu İlacı

danaburnu-ilaci-prestij-bocek-ilaclama

Danaburnu, bilhassa killi topraklarda görülen ve toprağın altından ağaç köklerine doğru ilerleyerek, bitkilere zarar veren haşerelerdir. Toprağın derin noktalarına kadar ilerleyen ve bitkilerle ağaçlara zarar veren bu haşerelerden kurtulmak için yapılan işlemlerde kaliteli danaburnu ilaçları kullanılmalıdır. Basit ilaçlar kullanılarak yapılan Danaburnu ilaçlama uygulamalarından sonuç alınamayacağı gibi bu haşerelerden kurtulabilmek için kaliteli ve etkili danaburnu ilacı kullanılmalıdır.

Danaburnu ile mücadele

İlkbahar dönemlerinde üremeye başlar. Ve toprağın altında hızla yayılarak bitki ve ağaçlara zarar verir. Bunların yanı sıra kapalı alanlardaki süs bitkilerine de zarar verebilen dana burnu ile mücadele için dana burnu ilaçlama yaptırmak şarttır. Bitkilere zarar vermeyecek, bilakis daha hızlı büyümelerini sağlayacak nitelikteki ilaçlar ile danaburnundan kurtulmak mümkün olacağı gibi bu haşereleri yok edebilmek için zirai ilaçların kullanılması tehlikeli olduğu gibi danaburnuna karşı etkili de olamayacaktır.

Otçul ve etçil olarak beslenen danaburnu haşeresi, solucan yetiştiriciliği yapan çiftliklerde de sıklıkla görülmektedir. Zararlı olan ve büyük maddi hasarlara sebep verebilen danaburnundan kurtulmak için profesyonel ilaçlama firmaları ile  uygulama yaptırmak gereklidir. Tarım alanlarında olduğu gibi; ev, iş yerleri, ofis gibi alanlarda da yapılabilen danaburnu ilaçlaması için basit ya da amatör şekilde hizmet veren firmalardan destek almamak gerekir. Sadece Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve profesyonel ilaçlama teknikleri ile uygulama yapan şirketleri tercih etmek gereklidir.

Böceklerden kurtulma yolları ve yöntemlerinin en sağlıklı ve en garantili yolu böcek ilaçlaması yapmaktır. Başlıca böcek ilaçlama yöntemleri, Sıvı ilaçlama, Jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve Fare istasyonlarıdır.

Böcek çeşitleri evinizin her yerinde olabilir. Profesyonel bir ilaçlama sayesinde kurtulabilirsiniz.