Düğün salonu ilaçlama

Düğün salonu ilaçlama

Mutlulukların ve güzel anlarımızın mekanı olan düğün salonları da ne yazık ki haşerelerin himayesi altına girebilmektedir.  Düğün salonlarında kalabalık insanların yere döktükleri sıvı ve katı besin gıdaları hemen haşereleri kendisine çeker.Bu sebeple özellikle yaz aylarında Düğün salonu ilaçlama da yapılması gerekmektedir.

Düğün salonlarını bir diğer özelliği ise kalabalık topluluğun dışarıda satılan bir eşyanın üzerinden haşereleri içeri getirme durumlarıdır. Düğün salonları nasıl ilaçlanır? Düğün salonlarında hangi haşere türleri vardır? Gelin hep beraber bakalım.

Düğün Salonlarında En Sık Rastladığımız Haşere Türleri

Düğün salonlarında en sık rastladığımız ve şikayet gelen haşere ve kemirgen türleri şöyledir; Kene, sinek, sivrisinek, arı, fare, lağım faresi, hamamböceği, kalorifer böceği, kertenkele, salyangoz, sümüklü böcek, pire ve bit en çok şikayet aldığımız haşere türleridir.

Mücadele ve Yöntemler

Düğün salonları kalabalık alanlardır. Ne kadar temizlik yapılsa da mutlaka arkasında mutlaka bir iz bırakır. Başlıca yöntemler şunlardır;

  1. Sıvı İlaçlama
  2. Jel İlaçlama
  3. Kokulu İlaçlama
  4. Kokusuz İlaçlama
  5. Fare İstasyonları

İlaçlama Hizmeti Alırken Düşülen Hatalar

Düğün salonu ilaçlama hizmeti alınırken düşülen bazı hatalar bulunmaktadır. Bu hataların başında ilaçlama firmasını arayarak yerine kendi başına evde ilaçlama yapma çabasıdır. Diğer bir hata piyasada korsan olarak satılan ilaçların ucuz fiyatlara satın alınarak evde uygulanmasıdır. Her iki yöntemde çok gereksiz bir durumdur.  Profesyonel ilaçlama şirketini aradığınız zaman size mutlaka gereken her aşamada yardımcı olacaklardır.  Aynı zamanda size ve çevrenize rahatsızlık veren tüm haşerelerden sizi kolaylıkla arındıracaklardır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmayan ruhsat ve belgeleri barındırmayan kişi ve kurumlara ilaçlama hizmeti satın almayınız. İnsan sağlığı her şeyin üstündedir. Zehirlenme ve alerjik reaksiyonlara maruz kalmamak için profesyonel firmalar ile ilaçlama işlemlerinizi yapın.