Eminönü Konut İlaçlama

eminönü-konut-ilaçlama

Eminönü, hem kültürel hem de tarihi anlamda İstanbul’un en revaçta, en sevilen semtlerinden biridir. İş hanlarıyla, mağazalarıyla ve cafeleriyle meşhur ve turistlerin uğrak haline getirdikleri bir mekan olması sebebiyle, temizlik ve düzen anlamında özen gösterilmesi gerekmektedir. Bunun için de öncelikli bakım konut içi alanlar olmalıdır. Eminönü Konut İlaçlama, Eminönü halkının ve esnafının her türlü ilaçlama ihtiyacını karşılamak üzere günün her saati hazır ve nazır beklemektedir.

KONUT İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Konut ilaçlamalarında en sık kullanılan ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlamadır. Sıvı ilaçlamalar, insan sağlığını kötü anlamda etkilemeyen ilaçlama yöntemidir. Hatta en sağlıklı ilaçlama yöntemi olduğu için genellikle sıvı ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlamalar iki farklı teknikle uygulanmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni buharlama tekniğidir. Çünkü bu teknikle zararlı haşerelerden hızlı bir şekilde kurtulabilmekteyiz ve bunun yanında bu haşerelerin atmosfere dağıtmış olduğu kirli havadan, mikroplardan ve bakterilerden de arınabilmekteyiz. Buharlama tekniğinde ilaçlanan bölgenin en az üç saat boşaltılması ve kapalı tutulması gerekmektedir. Bu süreç ilacın etki etmesine ve ilaçlanan mekanın tekrar kullanılabilir hale gelmesine yeterli gelmektedir. Buharlama yöntemi uygulanamadığı zamanlarda püskürtme tekniği tercih edilmektedir. Bu teknikte yarım saat ilaçlanan mekanın kapatılması gerekmektedir. Bu da yine etkili ve hızlı tekniklerden biridir.

Sıvı ilaçlama dışında bir de katı ilaçlama yöntemi bulunmaktadır. Toz ve jel ilaçlar katı ilaçlama yönteminde kullanılmaktadır. Katı ilaçlamalar, sıvı ilaçlamalara nazaran daha uzun sürelere ihtiyaç duyan ve temas olduğu takdirde sağlık anlamında tehdit oluşturan yöntemlerdir. Bu sebeple sıvı ilaçlama yöntemi en güvenilen ve en çok tercih edilen konut ilaçlama yöntemidir.

KONUT İLAÇLAMA FİYATLARI

Konut ilaçlamaları, genellikle kişisel yöntemlerle gerçekleştiremeyeceğimiz, bir ilaçlama firmasının yardımıyla daha etkili sonuçlara ulaşabileceğimiz türden ilaçlamalardır. İlaçlama firmaları maliyet olarak yüksek ücretli düşünülüyor olsa da kullanılan yöntemleri ve ilaçları düşündüğümüz zaman oldukça maliyetli ve bütçelerimize uygun olduklarını görebiliriz. Prestij İlaçlama bünyesinde yer alan Eminönü Konut İlaçlama, ekonomik olarak oldukça uygun, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarıyla hem Eminönü esnafının ve halkının sağlığını göz önünde bulunduran, hem de etkili ve uzun vadeli çözümler üretebilen bir ilaçlama firmasıdır.