En Temiz Böcek Hangisidir?

en-temiz-bocek-hangisidir

En temiz böcek hangisidir ? diye bir soru ile daha önce karşılaştınız mı bilmiyorum ama bu sorunun cevabını en az sizin kadar ben de merak ederek başlamıştır. Çünkü böcekler mikrop saçan mikroorganizmalardır. Bu yüzden temiz böcek fikri ilk başlarda akıllarda küçük bir soru işareti uyandırıyor.

Böcek türleri arasında temizini aramak aslında oldukça zor ve karmaşık bir durumdur. Şimdi hangi böcek türlerini hangi kriter ve pozisyona göre temiz diyeceğiz? Temiz böcek kavramını neye göre yapacağız? Bu soruyu yaptığım ufak bir araştırma sonucunda cevabının hamamböceği olduğunu öğrenerek tüm umutlarımı yıkmış bulunmaktayım. Web siteleri üzerinde bile bilmecelerde bu sorunun yanıtı aynı. Hamamböceği.

Hamamböceklerinin birbirlerinin ölüsünü yediklerini, birbirilerinin dışkısını yediklerini biliyor muydunuz?  Eğer hamamböceklerinin nemli, küflü, rutubetli ve pis kokulu ortamlarda yatıp kalktıklarını, tuvalet ve banyo boruları arasında hayat sürdüklerini, bunula beraber kusmuk ve salyalarını etrafa dağıttıkları biliyor muydunuz?

Şimdi bu sorunun yanıtı sizce hamamböceği midir?

Şöyle baktığımda en temiz ve en faydalı böcek türünün, dünyada hayatın var olmasını sağlayan Arılardır. Arılardan sonra ise bu sırayı Uğurböcekleri yer almaktadır. En temiz böcek hangisidir sorumuzun yanıtı arı olmuştur.