Ev haşereleri

hasere-ilaclama-zamani

Evlerimize girip kolayca yuva yapabilecek çok sayıda ev haşereleri bulunmaktadır. Bu haşereler genellikle ev böcekleri olarak bilinir. Evlerde sıklıkla görülen ev haşereleri; tahtakurusu, pire, örümcek, halı böceği, karınca, güve ve hamam böceğidir.

Evde, mutfak ve banyolarda sıklıkla karşımıza çıkan davetsiz misafirler hamam böcekleridir. Hamam böcekleri çok hızlı hareket eden canlılardır, evlerimizde kuytu köşe olan her alana yumurtalarını bırakıp hızla ürerler. Hamam böcekleri pis alanlarda yaşayan canlılar olduğu için taşıdıkları mikropları ortama yayarak insan sağlığına ciddi zararlar verebilirler.Haşere ilaçlama uygulamaları bu sorunlarına engel olmaktadır.

Karınca türleri de evimizde çokça gördüğümüz diğer bir haşere türüdür. Karıncalar tehlikeli haşere türleri arasında yer almamaktadır. Fakat karıncalar hızla üreyip evimizin içine dağılırlar. Yiyeceklerin üzerinde, giysi ve mutfak dolaplarında, hatta yatak içlerinde bile karınca görmek mümkündür. Bazı karınca türleri insanları ısırabilir. Karıncalara karşı önlem alınmadığı takdirde sayıları her geçen gün artarak çoğalacaktır.

Evimizde gördüğümüz tahtakuruları, çok küçük canlılar olup en küçük alanlara bile rahatça yerleşerek ürerler. Tahtakurusu insan ve hayvanların kanını emerek beslenen canlılardır. Tahtakurusu taşıdığı mikropları kan yoluyla ısırdığı canlıya bulaştırarak ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Bu canlılar ezilerek öldürüldüğünde ortama zor geçen, çok pis bir koku yayarlar.

Ev ilaçlama

Evlerimizde karşımıza çıkacak diğer bir haşere türü ise mitelerdir. Mite; toz böcekleridir. Bu haşereler çok küçük oldukları için gözle görülmezler. Tozlu ve tüylü olan ortamlarda yaşamayı severler. Halı ve kumaş arasında beslenen miteler eşyalara zarar verdiği gibi insanlarda alerjik hastalıklara neden olurlar.

Güve; evde yaşayan gri renkteki kelebek türüdür. Güveler halı ve eşyaları kemirmeyi seven canlılardır. Güve tahılla beslenirler. Bu nedenle mutfaklarımızda bulunan tahıllı yiyeceklerin arasına girerek yumurtalarını bırakabilirler. Farkında olmadan güvelenmiş tahıllarla yapacağımız yemekler sağlığımıza doğrudan zarar verecektir.

Sağlığımıza ve eşyalarımıza zarar veren daha birçok haşere türü bulunmaktadır. Ev haşerelerinden kurtulup sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yaşamak için böcek ilaçlama firmalarından destek almak en doğru çözüm yoludur. Bireysel olarak yapılan böcek ilaçlama uygulamaları haşerelerin yok olmasının aksine daha da güç kazanmalarına neden olabilir. Çünkü haşere türlerine göre farklı ilaçlar ve yöntemler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçerek müşteri temsilcilerimizden günün 24 saati bilgi alabilirsiniz.Ev haşereleri ilaçlama uzmanı olan firmamız, evlerinizi zararlı canlılara karşı daima korumaktadır.