Evde Fare Yakalamak

evde-fare-yakalamak

Evde fare yakalamak, ev içinde kedi – fare oyunlarına dahil olmak gibi bir şeydir herhalde. Evde fare yakalamak neredeyse imkansızdır. Çok hızlı hareket eden ve kafalarının geçtiği her yerden vücutlarını kolayca geçiren fare ile mücadele etmek için profesyonel fare ilaçlama uygulaması yaptırmak gerekir. Peki, fare ile mücadele etmek neden bu kadar zordur? Farelerin özellikleri nelerdir? Gelin hep beraber yanıt bulalım;

  • Fareler esnek vücut yapıları ve seri olma özellikleri ile kusursuz tasarlanmış kemirgen türlerindendir.
  • Fareler için eski zamanlardan beri yakalamak ve kontrol altına almak gibi durumlar söz konusu olmuş olsa da, neticede tamamıyla bir sonuca ulaşılamamıştır.
  • Fare tuzakları olarak bilinen fare kapanları artık nerdeyse tarih oldu. Çünkü fareler artık küçük bir peynir parçası için hayatını risk etmeyecek kadar akılı.
  • Farelere karşı üretilen zirai fare zehirleri de kullanım alanlarına göre bazı yerlerde sınıfta kalabilmiştir.

Farelerin evde insanların fiziki gücüyle yakalanamayacağının farkına varıldıktan sonra çeşitli uygulamalara başvurulmuştur. Bu uygulamaların başında profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınarak başlanmıştır. Bu çok isabetli bir karardır. Fare ilaçlama konusunda uzman bir firma farelerin üstesinden kolayla gelebilecektir.

Fare ile Mücadele

Fare mücadele yöntemleri arasında en modern ve en etkili uygulama yöntemi; Fare istasyonlarıdır. Fare İstasyonları sayesinde kemirgenlerin kurtulma şansı neredeyse sıfırdır. Fare İstasyonu; Farelerin güvenle kontrol altına alınması için tasarlanmış, 20-30 cm ebatlarında karşılıklı giriş ve çıkış delikleri olan, içinde fare zehri barındıran bir alettir.

  • Fare istasyonları, farelerin etkisiz hale getirilebilmeleri için tasarlanmış güçlü, başarılı ve kesin çözüm sunan en güvenilir uygulama yöntemidir.
  • Farelerin bulunduğu alanlara kurulan istasyonlar, içine tamamıyla farelerin hoşuna gidecek aromlarla tatlandırılmış zehirler konulmaktadır.
  • Bu cezbeden kokular sayesine, fareler bu kokuya giderek, istasyonun içine girer. Zehre temas ettiği andan itibaren ciddi anlamda susama gereksinimi duyar.
  • Yuvasından su aramaya çıkan fare, suyu içtiği an itibari ile 10 saniye içinde orada ölür. Bu sayede farelerden kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Farelerle onların peşinden koşarak veya kazara bir tanesini yakalayarak başa çıkmanız mümkün değildir. Bu konuda İlaçlama şirketimizden ücretsiz teknik bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda fare istasyon kurulumu için fiyat ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Ekonomik ve Garantili yöntemlerle ilaçlama yapmak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Fare İlaçlama Şirketleri

Fare ilaçlama şirketleri ile çalışırken işinde uzman ve tecrübeli firmalar ile çalışmanız kalıcı çözüm almanız için oldukça önemlidir. Fare ilaçlama şirketleri ile çalışmadan önce firmanın Sağlık Bakanlığından onaylı olması ve kullandığı böcek ilaçları üzerinde TSE damgası olması şarttır. Bu bağlamda 20 yılı aşkın süredir İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren Prestij İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.