Evde Güve Varsa Ne Yapmalı?

evde-guve-varsa-ne-yapmali

Prestij ilaçlama, tüm haşere türlerinde ilaçlama uygulaması gerçekleştirdiği gibi güve ilaçlama hizmeti de vermektedir. Güve ilaçlama firmaları arasında %100 garantili tek ilaçlama firmasıdır. En ekonomik güve ilaçlama fiyatları ile hizmet veren sektörde lider firma olma özelliğine sahip firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Güvelerin en çok bulunduğu ortamlar arasında evlerimiz ve işyerlerimiz bulunmaktadır. Güveler genellikle evlerimizde yünlü eşyalarda, bakliyatların içinde ve özellikle nemli bölgelerde olmaktadır. Her canlı gibi güvelerde besin ve su kaynağı arayışındadırlar. Evde güve varsa, mutlaka güve ilaçlama uygulaması yaptırılmalı ve kesin çözüm sağlanmalıdır.

Güvelerin Dönemleri

Genellikle sıcak havalarda çıkan güve böcekleri özellikle mutfaklarımızdaki un, buğday, irmik, kuru fasulye ve bakliyatların içinde hızla üreyerek gıdalarımızı tüketilmeyecek veya kullanılmayacak hale getirirler. Güveler pamuklu ve yünlü kıyafetlerimizi parçalayarak kullanılmayacak hale getirirler. Evde güve varsa, eşyalarımız ciddi zarar görür. Evdeki güve maddi hasara yol açmaktadır.

Güverler ilk başta evimizde küçük küçük kurtçuklar halinde larva şeklinde görülürler. Larvadan çıkan güveler daha sonraki evrelerinde kelebek gibi gözükürler ve genellikle renkleri kahverengi tonlarında olmaktadır.

Evinizde güve varsa evinizde açık gıda mutlaka bırakmamanız gerekmektedir bu kuralı özellikle evdeki bakliyatlar için geçerlidir. Güverlerin o kadar güçlü dişleri vardır ki bakliyatları korumak için sardığınız poşetleri bile delebilmektedirler.

Güve İlaçlama Yöntemleri

Güveler ile mücadele mutlaka sıvı ilaçlama uygulanmaktadır. Uygulanacak düzgün ve doğru bir güve ilaçlama ile evlerinizde güve probleminden kurtulmanız mümkündür. Güve ile özel ev için yapılmış ulv makinaları ile ilaçlama yapılmalıdır. Güveler kimyasal ilaçlara diğer böcekler kadar dayanıklı değildir bu sebeple basit ve doğru bir ilaçlama yöntemi ile evlerinizde güve probleminden kolayca kurtulmanız mümkündür.

Güveden Korunma

Güvelerden  korunmak için eski eşyalarımızı, özellikle kürkleri, yünlü halıları açık havalara çıkartılıp sıkça temizlenmesinde büyük yarar vardır. Sandık ve dolaplara güveye karşı konacak en iyi maddeler ham kâfuru, naftalin, paradiklorobenzen, piretr veya rotenon tozudur. Ayrıca giysileri katlayıp rafa dizmek yerine askılara asabilirsiniz. Bunlar güve ilaçlama sonrası yapılacak uygulamalardır.

Güve ilaçlama servisleri, günün her saati haftanın her günü hizmet vermektedir. Hizmet talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçiniz.