Evde haşere sorunları

hali-boceginden-kurtulmak

Evde haşere sorunları yaşayan herkes ev ilaçlama hizmeti almalıdır. Zira bu zararlıların sayıları kısa sürede artmakta olup, daha tehlikeli hale gelmektedirler. Bu yüzden görüldükleri anda türleri önemsenmeden acil şekilde haşere ilaçlama uygulatılmalıdır.

Evde görülen, daha çok mutfaklarda karşılaştığımız haşereler, bu yerlere besin ihtiyaçları için gelmektedirler. Hamam böcekleri, karafatma, alman hamam böcekleri, karıncalar, kalorifer böceklerinden kurtularak gıdalarımızın tüketilmesine engel olmak amacı ile kesinlikle haşere ilaçlama şirketleri ile görüşülerek haşere ilaçlama yardımı alınmalıdır. Bunlar dışında kan emerek beslenen pire, kene ve bitler, tahtakurusu gibi haşereler de evlerimizde karşılaştığımız ve ciddi hastalık sebepleri olan canlılardır. Hem cilt hastalıkları hem humma, verem gibi hastalıklar bu canlıların bulaştırdıkları rahatsızlıklardır. Maddi açıdan zarar demek olan tahtakurdu, fare, güve, halı böceği ise, eşyaları zamanlar kullanılmaz hale getirirler. Evde haşere sorunları yaşanmaması adına, böceklerden kurtulmak, haşereler ile mücadele etmek şarttır. Bu amaçla bireysel yöntemler yerine uzman kişilerce haşere ilaçlama gerçekleştirilmelidir.

Evde Haşere İlaçlama

Evde haşereler, böcek ve kemirgenler, insanların sağlık problemlerine, maddi kayıplarına, psikolojik sorunlarına neden olmaktadır. Evde haşere sorunları yaşanmaması adına haşerelerden kurtulmak gerekmektedir. Ancak bu zararlıların türlerine göre bu ilaçlama teknikleri değişebilmektedir. Jel ya da sıvı böcek ilaçlama teknikleri evler için uygun olabilir. Haşerelerin yapıları da bu tekniklerin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Çünkü bazı ilaçlar, bazı haşere ve böcekleri yok etmek için yeterli olmayabilir. Bunların tespitini ise ancak eğitimli ekipler yapabilmektedir. Bu nedenledir ki ev ilaçlama hizmeti kesinlikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı haşere ilaçlama firmaları tarafından alınmalıdır.