Evde ilaçlama yöntemleri

evde-ilaclama-yontemleri

Ev ilaçlama uygulatılması gereken en önemli işlemdir. Çünkü insanlar zamanlarının çoğunu evlerinde geçirirler. Buralarda bulunabilecek en ufak haşereler zararlı olabilir. Maddi, manevi, psikolojik anlamda sorun demek olan haşerelerden kurtulmak oldukça önemlidir. Çok hızlı üreyen hamam böcekleri kısa sürede yüzlerceye ulaşabilir ya da özellikle mutfaklarda karşılaşılan karıncalar koloniler halinde yaşadıklarından yaklaşık 400 tanesi daha mevcuttur. Bu haşereler ile mücadele bu nedenle oldukça zordur. Her biri ile başa çıkılması oldukça uğraşlı olacaktır. Bu yüzdendir ki profesyonel haşere ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak, ev ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Evde ilaçlama yöntemleri farklı olabilir. Bu farklılığa sebep olan ise, haşere, böcek ve kemirgenlerin türleri, evdeki alanların durumlarıdır. Her böceğe etki edecek ilaç farklıdır. Bu ilaçların kullanımı da alınacak sonuçların kesin olmasın da oldukça önemlidir. Yanlış uygulama ve yanlış ilaçlar hiç bir zaman kalıcı çözüm değildir. Bazen insanların sağlık sorunlarına da neden olunabilir. Bu yüzden ev ilaçlama gerçekleştirilirken bazı kıstasların tespitleri oldukça önemlidir. Haşere ilaçlama konusunda eğitimli ve tecrübeli ekiplerin çalıştığı ev ilaçlama şirketleri ile görüşülmesi daha uygundur.

Evde İlaçlama Türleri

Kokusuz böcek ilaçlama, kokulu böcek ilaçlama ve jel ilaçlama olarak farklı yöntemler kullanılan ev ilaçlamada bazı yöntemler gerçekleştirilmeden önce alınması gereken önlemler bulunur. Fazla etkili ve kuvvetli olan ilaçların insanlarla temasları engellenmelidir. Haşerelerden kurtulmak için gerçekleştirilen jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlamaların insanlar için yan etkileri olmadığı gibi, ilaçlama sırasında kişilerin evlerini terk etmelerine de gerek yoktur.

Evde ilaçlama yöntemleri doğru olması açısından muhakkak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ev ilaçlama firmaları ile görüşmeli ve ekonomik ev ilaçlama fiyatları ile hizmet almalısınız.