Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

karinca-ilaclama

Sektörün lider firması Prestij ilaçlama karınca ilaçlama hizmetlerini, tüm haşere türlerinde olduğu gibi (WHO) Dünya Sağlık Örgütü’nün tüm gelişmelerini takip ederek ve uygulayarak, güvenle gerçekleştirmektedir. Güvenilir ve tecrübeli karınca ilaçlama firmaları ile anlaşmak istiyorsanız, Prestij ilaçlama irtibat numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karınca, koloni halinde yaşayan, dünyanın her yerinde bulunan ve dünyada en çok nüfusa sahip olan canlılardır. Vücut yapısı çok farklı olan karınca, dirsekli antenleri, ince belleri ve düğümsü yapıları ile kolaylıkla tanınırlar. Karıncalar çok çalışkan canlılar olup kendi ağırlıklarının kat kat fazlasını taşıyabilirler. Besin bulmak için evlere kadar giren karıncalar ayakları ile mikrop taşır, yiyeceklere ortak olur, cinslerine göre insanları ısırır, birkaç değil binlerce karıncanın etrafta görünmeleri can sıkıcıdır. Karıncanın taşıdığı bu mikroplardan korunmanın yolu, karınca ilaçlama uygulamasıdır.

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur?

  • Evdeki karıncalardan kurtulmayızorlaştıran en büyük neden binlerce karıncanın bir arada olmasıdır. Evlere gelen öncü karınca sayesinde besin bulan karıncalar besinleri yuvalarına taşımak için toplu halde hareket ederler.
  • Evde karınca ile mücadele de öncelikle karıncaları takip edip giriş- çıkış yerlerini tespit etmek gerekir.
  • Evdeki karıncalardan kurtulmak için öncelikle evinizde açıkta olan yiyecekleri(özellikle tatlıları) ambalajlanmalı, besin kırıntıları toplamalı, şekerli içecek dökülen yerler hemen ıslak bezle silinmeli ve açıkta çöp bırakılmamalıdır.
  • Evinizdeki kapı pencere pervazında ve duvarlarda bulunan boşluklar, çatlaklar silikon yardımı ile kapatılmalıdır.
  • Yıllardır evdeki karıncalarla mücadele eden insanlar, karıncaları evden uzak tutabilmek için çeşitli yöntemler denemişlerdir. Bu yöntemlerden en bilindik olanları, pudra, tarçın, fesleğen, tuz, limon, borik asit, sirke ve acı biberdir.
  • Karınca ile bireysel mücadele de en etkili yöntem acı kırmızıbiber veya acı pul biberdir. Çünkü bu biberlere acılık hissi veren kimyasal bileşenler karıncaların derilerinde yanma hissi yaratarak evden uzaklaşmalarını sağlar.
  • Karıncadan kurtulmanın kesin çözümü, karınca ilaçlama uygulamasıdır.
  • Günümüzde evdeki karıncalardan kurtulmak için kesin çözüm yasal çalışan karınca ilaçlama şirketleri ile anlaşmaktır.

Evinizdeki karıncalardan kurtulmak için Sağlık Bakanlığı ruhsatlı çalışan ilaçlama şirketimizden istediğiniz gün ve saatte karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İlaçlama şirketimizde kullanılan karınca ilaçları ziraat mühendislerimiz gözetiminde hazırlanan, Sağlık Bakanlığı onaylı, insan sağlığına zarar vermeyen etkili ilaçlardır. Evinizi karınca istilasından kurtarmak için 7/24 çağrı merkezimizi arayıp %100 garantili ve etkili karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.