Fare eve neden girer?

fare-eve-neden-girer

Fareler yüzlerce türü bulunan ve besin ihtiyaçlarına bağlı olarak her alanda karşımıza çıkabilecek olan kemirgenlerdir. Evlerde, iş yerlerinde, fırın, büfe, lokantalarda, okul, hastane, avmlerde, bahçe, park ve tarlalarda fare ile karşılaşılması olağan bir durumdur. Bulundukları yerde insan sağlığı açısında ve çevre açısında ciddi zarar demek olan farelerden kurtulmak, böcek ilaçlama şirketleri tarafından sorunları yaşanılan yerlere Fare ilaçlama yaptırmak şarttır.

Evde fare görüldüğünde insanlar bireysel müdahalelerde bulunmaya çalışır ve ilkel yöntemlere başvururlar. Fare kapanları ya da fare zehirleri kullanarak bu kemirgenleri yok etmek oldukça zordur. Ayrıca kalıcı çözümler vermeyebilir. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşıp vakit kaybetmek yerine, Fare ilaçlama ya da ev ilaçlama hizmeti alınarak bulundukları yerlerin temizletilmesi daha doğru bir seçenektir. Bu hizmeti sağlarken, tercih edilecek olan böcek ilaçlama firmalarının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak çalışıyor olmalarına dikkat edilmelidir.

Fare yaşam alanları

“Fare eve neden girer?” sorusunun cevaplarının bilincinde olarak hareket edildiğinde daha bilinçli olunacaktır. Dışarıda yağışların olduğu dönemlerde yuvalarına su dolan fareler, sıcakları sevdikleri için yeni yuva arayışlarını evlerde yapabilmektedirler. Ya da gıda arayışı içerisinde olan bu kemirgenler bu amaçlar, yiyeceklere kolaylıkla ulaşabilecekleri evlerimizi tercih edebilmektedirler. Evde fare belirtileri ile karşılaşıldığı zamanlarda, örneğin gece aktif oldukları dönemlerde çıkardıkları tıkırtılar duyuluyorsa ya da yiyeceklerde bazı dışkılara rastlanıyorsa, eşyaların kemirilerek tahrip edildiği görülüyorsa muhakkak vakit kaybetmeden böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. ev ilaçlama hizmetleri arasında fare ilaçlama da mevcut olduğundan bu kemirgenlerden kurtulmanız mümkündür.

Fare ile mücadele, bu kemirgenlerin verebilecekleri maddi, manevi zararların önüne geçebilmek için oldukça önemlidir. Elastik vücut yapılarını kullanılarak, her tür delikten ve çatlaktan kolaylıkla evlerimize ulaşabilen farelerden kurtulmak için, bulundukları yerlere fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Prestij ilaçlama olarak yıllardır sizlerin her tür böcek, haşere ve kemirgen sorunlarınızda yanınızda olmaktayız. Bizlere 7/24 ulaşarak, istediğiniz ilaçlama hizmetini almanız mümkündür.