fare-ilaclama-prestij-ilaclama

Fare ilaçlama

Fare-ilaclama

Fare-ilaclama

Fare ilaçlama servisi veren firmamız ile İstanbul, İzmir, Kocaeli illerine en uygun Fare ilaçlama fiyatları ile hizmet alabilirsiniz.

Fare memeli hayvanlar grubunda bir canlıdır. Kemirgen bir hayvan olan farenin çok güçlü dişleri vardır. Fare türüne göre farklı renklere sahiptir. Dört tane ayağı bulunan fare uzun bir kuyruğa sahiptir. Farenin elastik, kemiksiz bir vücut yapısı vardır. Bu sayede her yere rahatlıkla girebilir. Bu durumlar sebebiyle fareden kurtulmak da oldukça zordur. Her yerde bulunmaları ya da tehlike anında kolayca ortadan kaybolmaları sebebiyle bireysel olarak yapılacak fare ile mücadele sonuç vermez. Fare ve böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanacak fare ilaçlama, sizleri zor duruma sokmadan kolayca sorunlarınızı çözüm bulacaktır.

KARŞIMIZA EN ÇOK ÇIKAN FARE TÜRLERİ HANGİLERİDİR?

Farenin ayak yapısı tırmanmaya müsaittir. Genel olarak yaşamak için kırsal bölgeleri tercih eder. Şehirlerde ise hemen her yerde fırınlarda, un fabrikalarında, pastanede, lokantada, besin satışı yapan birçok yerde fare yaşar. Farenin birçok türü vardır, dikenli fare, lağım faresi, tarla faresi, pamuk faresi, ağaç faresi. Fare her türlü besini yiyebilir, etçil ve otçul beslenir. Mutfakta her türlü yiyeceğinize ortak olabilir. Gıdalarımızı tükettikleri ve bu sırada üzerlerine bıraktıkları salya ve dışkıları insanlara kolayca bulaştırdıkları için, bir çok hastalık sebebi de olabilirler.Sağlık sorunlarına sebep olmalarına izin verilmeden engellenmesi gereken fare ile mücadele durumlarında kişiler, fare ilaçlama firmaları tarafından yardım almalıdır. Fare ilaçlama uygulatılan yerlerde, her alan etkili ilaçlar sayesinde fareden yok edilir. Fare kablolarınızı dahi kemirerek maddi kaybınıza yol açar. Fare çok çabuk ve çok hızlı üreyen bir hayvandır. Tek seferde 13 yavru doğurabilir. Fareler bazen toplu halde yaşarlar. Evlerde maddi kayıpların yanı sıra çok tehlikeli hastalıklar taşıyarak insanlara bulaştırır. Yiyeceğimiz besinlerde dolaşarak salya ve dışkı bırakırlar. Fare gece uyurken insanların kulak, burun, ayak ve parmaklarını kemirirler. Hem maddi hem manevi yönden insanlar için sorun olan fareden kurtulmak isteyen kişiler, fare ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelidir. Fare kemirgenine çözüm olabilecek en iyi ve en kolay yöntem fare ilaçlama olacaktır.

Farenin çok zararları olduğu kadar bir konuda da yararı vardır. Farenin gen yapısı insana çok benzediğinden tıp alanında birçok deneyde kullanılır. Dünyanın var oluşundan bu yana fare hayatımızda vardır. İlaçlamanın henüz olmadığı zamanlarda farenin bulaştırdığı veba hastalığından yüz binlerce insan ölmüştür. Bu yüzden günümüzde fare ilaçlama uygulamasının önemi gün geçtikçe artmaktadır.

EV FARESİ İLAÇLAMA

Bu fare türü yaşam alanı olarak evleri tercih eder. İnsanların besinlerine ortak olurlar. Ev faresi evde olan her şeyi yiyebilir. Tahıl, ceviz, hububat, hayvansal gıda, deri, sabun, vb. Yaşam alanlarımıza daha yakın olmaları, oluşturabilecekleri sorunları daha kolay hale getirir. Fare ilaçlama, yardım alınan başta gelen uygulamalar arasındadır. Fare evlerde kenar, kuytu köşelere kullanılmayan yerlere yuva yapar. Dış ortamlarda ise bodrum, çatı katı, gibi yerlere yuva yaparlar. İnsanlarla iç içe yaşayan ev faresi insanlar en çok hastalık bulaştıran faredir. Fare görülen evlere hemen müdahele yapılması gerekir yoksa çok çabuk çoğalır mücadelesi daha da zorlaşır. Bireysel olarak ev faresi ile mücadele mümkün olmayacaktır. Küçük olmaları, elastik vücut yapılarının olmaları, kolaylıkla istedikleri yerlere kaçarak saklanmalarını sağladığı için fareden kurtulmak oldukça zordur. Fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulması durumunda, alınacak fare ilaçlama uygulaması hizmeti sonucunda kesin olarak farelerden kurtulmuş olursunuz.

KÖR FARE İLAÇLAMA

Kör farenin gözleri deri altına çekilmiştir. Kör fare tarla faresi ile aynı yerlerde yaşar. Kör fare bağ, bahçe, ekin ekilen her yerde görülebilir. Geceleri aktif olarak yaşarlar, besinlerini gece ararlar gündüz pek ortaya çıkmazlar. Bulundukları alanlardaki meyve, sebze ya da ekin kökleriyle beslendiklerinden oldukça fazla zararları olabilir. Verimi azaltarak bu yerlerin zamanla kullanılmaz hale gelmelerine sebep olurlar. Bu nedenlerdir ki bir an önce kör fareden kurtulmak gerekir. Bu durumda kalan kişiler, kör faresi ilaçlama uygulattırarak, kolay çözümlere ulaşabilir. Kör fare toprağın altında yaşar. Kör fareler su, nem ve ekinin bol olduğu yerleri severler. Evlere yerleşmezler. Kör fareler ekinleri kemirerek büyük zarar verirler.

TARLA FARESİ İLAÇLAMA

Tarla faresi yapısal olarak diğer farelere benzemezler. Boyları 12-16cm arasıdır. Tarla faresi ekinlerin bol bulunduğu tarlalarda yaşar. Ekinlerin köklerini kemirerek beslenir, ürün kalitesini düşürür. Bu nedenle büyük kayıplara sebep olurlar. Bu alanlara verdikleri zararlar engellenmeli ve bu doğrultuda muhakkak tarla faresi ilaçlama uygulatılmalıdır. Çok ve çabuk ürerler. Bir tarla faresi yılda 5-6 defa yavru yapar ve her defasında 8-10 tane yavru doğurur. Sansar, tilki, baykuş, yılan tarla faresinin düşmanıdır.

LAĞIM FARESİ İLAÇLAMA

Lağım faresi çatı ve ev farelerinden daha büyük yapıdadır. Lağım ve pis su akarlarından evlere gelirler. Aç kalan lağım fareleri evlere besin bulabilmek amacı ile gelirler. Eve gelen lağım fareleri çatı ve bodrum gibi yerlere yerleşirler. Pis alanlardan evlerimize kadar geldikleri için, oradan aldıkları mikropları kolaylıkla bizlere bulaştırabilirler. Her geçen gün daha da zararlı hale gelen lağım faresinden kurtulmak, sağlık açısından çok önemlidir. Lağım faresi ilaçlama, fare ilaçlama şirketleri tarafından alınacak yardımlar arasındadır ve kesinlikle uygulatılmalıdır. Fare türleri arasında en büyük olan fare türüdür. Lağım fareleri her iki ayda bir yavru yapar. Lağım faresi sürü halinde yaşar. Deprem, sel gibi doğal afetler sırasında ortaya çıkar. Lağım faresi geceleri insanların ağız, burun, kulaklarını uyuşturarak kemirirler. Lağım faresi tükürüğünde bulunan enzimler uyuşturucu özellik taşır. Kemirdiği insan, farenin ısırdığını fark etmez.

ÇATI FARESİ İLAÇLAMA

Çatı faresinin ömrü ortalama 1 sene olur. Çatı fareleri ayaklarındaki tırnakları sayesinde çok katlı evlere tırmanabilirler.Çatı faresi evlerin çatılarında, bodrumlarında, çatlaklarda ve çöplerin aralarında yuva yapabilir. Evlerimizde her alanda karşımıza çıkabilen çatı faresi ile mücadele oldukça zordur ve görüldüğünde bireysel müdahale edilmesi yanlıştır. Bu durumlarda hemen çatı faresi ilaçlama uygulatılması için, fare ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Çatı faresi ve lağım faresi fare türleri arasında en büyük faredir. Yaklaşık 30cm büyüklüğünde olur. Senede 4-5 defa yavru yapabilirler. Her defasında 5-6 tane yavru doğurabilirler.

PAMUK FARESİ İLAÇLAMA

Pamuk faresi pamuk tarlalarında, pamuk tohumu yediği için ve yeraltına pamuklar taşıdığı için bu adı almıştır. Kısa kuyruklu ve orta büyüklükte bir faredir. Kulak yapısı kısa ve geniştir. Pamuk faresinin kılları uzun, kaba ve rengine kırdır. Pamuk faresi sadece pamuk tohumu yemez yenilebilecek bitkilerin hepsini yiyebilir. Bu nedenle maddi kayıplara sebep olan fare çeşitleri arasında yer alır. Onlara alınacak önlemlerin pamuk faresi için de alınması şarttır. İlaçlama şirketleri, pamuk faresi ilaçlama hizmetleri de vermektedir ve kişiler fare sorunları için bu hizmetten muhakkak yararlanmalıdır. Hayvansal olarak da beslenen pamuk faresi yumurta, böcek, yengeç vb şeylerle de beslenir. Pamuk faresi çok kavgacı yapıya sahiptir. Kendisi ile fazla ilgilenen erkek fareyi de yiyebilir. Doğum yaptıktan 3-4 saat sonra hemen çiftleşmeye başlar.27 günde bir tekrar doğurur. Yedi haftada erişkin olan dişiler çiftleşmeye başlar, yakın akrabalar arasında çiftleşme olmaz.

BEYAZ AYAKLI SIÇAN İLAÇLAMA

Kuzey Amerika'nın pek çok yerinde bu sıçan türüne rastlanır. Akşamları ortaya çıkan beyaz ayaklı sıçan akşam sıçanı olarak da anılır. Kuru ve sıcak ortamları sever, buralarda yuva yapar. Beyaz ayaklı fare ağaç kovuklarını da yuva yapmak için kullanır. Beyaz ayaklı sıçanlar evlerimize de yuva yapabilir. Evde insan çok olursa rahatsız olur ve evden çıkarlar. Bu gibi rahatsızlıklara sebep olmalarına izin verilmeden beyaz ayaklı sıçandan kurtulmak gerekir. Diğer fare türleri için de yardım alınan ilaçlama şirketleri tarafından, beyaz ayaklı sıçan ilaçlama uygulatılması durumunda bu sorununuza kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz. Beyaz ayaklı sıçanın en önemli özelliği müzisyen olmasıdır. Zaman zaman vızıltı şeklinde sesler çıkarırlar. Beyaz ayaklı sıçan ekinlere büyük ölçüde zarar verir.

PİRİNÇ FARESİ İLAÇLAMA

Pirinç faresi evlere girmez. Pirinç faresi suya yakın çevrelerde ve bataklık alanlarda yaşamayı seven bir hayvandır. Pirinç faresi yuvasını bataklıklarda kamışların yukarısına ve çalı aralarına yaparlar. Dişi pirinç faresi erkek farenin yanına gelmesini beklemez kendisi, partner aramaya çıkar. Bir kaç saatlik flörtten sonra erkeğini kovalar.25 gün sonra yavrular doğar ve pirinç faresi yeni partnerler aramak üzere yola koyulur. Pirinç faresi çok yırtıcı bir faredir. Evlerde bulunmasalar da yırtıcı olmaları sebebiyle zararlı olabilirler. Bu türlere karşıda pirinç faresi ilaçlama yaptırılmalıdır.Yaklaşık pirinç faresinin uzunluğu kuyrukla beraber 30cmdir.Diğer fareler gibi çok ve çabuk ürerler.

BALIK YİYEN FARE İLAÇLAMA

Balık yiyen fare tropikal Amerikan dağlarında yaşar. Dağ yamacında çıkan ırmaklarda avlanırlar. Yakalandıklarında balık gibi koktuğunu düşünen insanlar bu farelere balık faresi derler. Su salyangozu, kabuklu hayvan ve midye ile daha çok beslenirler. Balık faresi 17-18cm büyüklüğündedir. Su ortamlılarında bulunduğundan tüyü yumuşak ve sıktır. Balık faresinin sırtı parlak gri, karın kısmı gümüş renktedir.

ÇEKİRGE SIÇANI

Çekirge sıçanı (akrep sıçanı) olarak da bilinir. Geceleri avlanmaya çıkan çekirge faresi akrep ve çekirge avlar. Çekirge faresi avını gördüğünde havlar gibi ses çıkarır. Avını yakalayarak keskin dişlerini beynine geçirir. Çekirge sıçanı kış uykusunda uyumaz, yuvasına depoladığı yiyeceklerle beslenir.

Fare Zehirleri

Evlere dadanan fareleri yok etmek için çeşitli fare zehirleri yapılmıştır. Bunlardan macun gibi olup yiyeceklerin üstüne sürülerek ortaya bırakılanlar olduğu gibi, buğday biçiminde doğrudan doğruya yem şeklinde hazırlanmış olanlar da vardır. Ancak yukarıda söylediğimiz gibi, farelerzehri çabucak tanıdığından, kişilerin bireysel alacakları bu önlemler çoğu zaman sonuç vermeyecektir. Fareden kurtulmak için büyük zaman kayıplarından başka bir şey olmayan bu tarz yöntemler yerine, fare ilaçlama uygulatılması en doğru ve kesin çözümdür.

Farelerin verdiği zarar yalnız öteberi yemeleri değildir. Bu pis hayvanlar hem hastalık taşır, hem de yediğinden çok öteberiyi, eşyayı kirletir, kitapları yer, elbiselere tahtalara, her çeşit eşyaya zarar verir. Şimdi Batı ülkelerinde fareleri yok etmek için elektronik kapanlar kullanılıyor. Bunların bir çeşidi iki ucu açık bir borudur. Fare içine girince, bir fotosel düzeni sayesinde, borunun giriş, çıkış delikleri kapanır. Fareleri öldürmek için kullanılan zehirler kedilerle insanlar için de tehlikeli olduğundan, bunları kullanırken çok dikkat etmeli, zehirli ilâç tüplerini çocukların ulaşamayacakları yerlere konulmalıdır. Ya da en doğru davranış olarak bu tarz risklere girmeden, fare ilaçlama firmaları tarafından, fare ilaçlama uygulatılmalıdır.

Fare Çeşitleri

Farelerin birçok çeşidi vardır. Bunların başlıcaları "tarla faresi", "fındık faresi"dir. Kuzey Amerika'da yaşayan bir çeşit fareye, kokusu yüzünden, "misk faresi" denmiştir. Bunların yaşayışı bir bakıma kunduzlarınkine benzer. Dere kıyılarında yaptıkları iki odalı yuvalarda yaşarlar. Yuvalarının üstü kubbe biçimindedir. Etlerinin çok lezzetli olduğu söylenir. Kürkleri de kürk sanayinde kullanılır.

Yabani farelerin en zararlısı tarla fareleridir. Bunlar ürüne, meyve ağaçlarına zarar verirler. Ancak, iri kuşlar, tilki, yılan gibi çok çeşitli düşmanları olması sayılarının çok artmasını önler. Kediler bu hayvanlara karşı pek başarı gösteremezler, köpekler tarla farelerini daha iyi avlarlar. Her fare çeşidine karşı önlem almak zorunlu bir davranıştır. Aksi takdirde her kişi, farenin zararları karşısında kalabilir. Fareden kurtulmak için bilinçsizce yapılacak müdahaleler de sağlık sorunlarına sebep olduğundan bu tür konular için, fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Alanlara göre belirlenecek fare ilaçlama uygulaması, daha rahat, huzurlu ortamlarda yaşamlarınızı devam ettirmenizi sağlayacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir