Fare ısırması

Fare ısırması

Fareler insanları ısırarak çeşitli zararlara neden olurlar. Beslenmek için yemek ayrımı yapmayan fareler her türlü atıkla beslenebilen canlılardır. Fare türleri yiyecek yemek bulamadıkları zaman insanların organlarını kemirmeye yönelmektedir.Fare ısırması oldukça tehlikeli boyutlara ulaşabilir.

Fare Isırması Sonucu Oluşan Hastalıklar

Farenin taşıdığı mikrop ve virüsler ısırma esnasında insanlara bulaşarak tehlikeli hastalıkların yaşanmasına neden olmaktadır. Fare ısırması sonrasında, humma, veba, sıtma,  dizanteri, verem, vb. hastalıklar oluşabilmektedir. Bu hastalıklar yüzünden uzun süreli rahatsızlıklar oluşmakta ve can kayıpları yaşanmaktadır. Benzer durumlarla karşılaşmamak için profesyonel fare ilaçlama uygulaması şarttır.

Bireysel yöntemlerle fareleri yakalamak oldukça zor ve riskli olmaktadır. Çünkü fareler çok zeki canlılar olup tehlikeyi sezmektedirler. Kendilerine karşı yaklaşan kişinin üzerine gelerek ısırmaya çalışırlar. Farelerin dişleri demiri dahi kemirebilecek güce ve keskinliğe sahiptir. Fare ısırması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna giderek destek almalısınız.Farelerin bulunduğu alanlar ise profesyonel firmalar tarafından ilaçlanarak dezenfekte edilmelidir.