Fare Kovucu Cihaz Fiyatları

fare tuzakları

Evlerinde Fare bulunan insanlar, tiksinti içindedirler. Çünkü farelerin ne kadar aktif olduklarını dışarıdan ev içine ne kadar mikrop taşıdıkları ve hangi hastalıklara neden oldukları çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Farelerle mücadele yöntemi için her türlü yöntem ve teknik uygulamaları deneyen insanlar bu ara Fare Kovucu cihazların işlevlerine ve Fare kovucu cihaz fiyatları hakkında bilgi edinmek istemektedirler. Biz de bu makalemizde Fare kovucu cihazların işlevi ve piyasa fiyatları hakkında küçük araştırmalar yaptık. Bu araştırmalarla Profesyonel ilaçlama firmalarının kullanmış olduğu etkin bir düzenek olan Fare İstasyonlarını karşılaştırdık. Ayrıntıların tümünü şimdi bu makalede anlatmaya çalışacağız.

Fare kovucu cihaz olarak tabir edilen koruma kalkanı piyasaya asgari ücretin yarısı kadar bir rakamla sunulmaktadır. Bu fiyat size ekonomik ya da pahalı gelebilir. Sonuçta göreceli bir kavram! Ama fare kovucu cihazı almakla iş bitmiyor. Bu cihaz elektrikle çalışmaktadır. Her ne kadar tasarruflu enerji diye bir çıkış noktası olsa sonuçta işlevine bakıldığında bu ürünün elektrikle irtibatının kesilmemesi gerektiği göze çarpmaktadır.

Fare Kovucu Cihaz Yararları

Biraz Fare kovucu cihazların işlevinden bahsedecek olursak; bu cihazlar elektrikle çalışmaktadır. Standart cihazlar 220 volt enerji akımı ile çalışmaktadır. Fare kovucu cihaz adına ultrasonik denilen ses dalgalarını yayarak farelere acı ve huzursuzluk vermektedir. Ayrıca yine adına iyonik adını verdiğimiz keyif kaçırıcı durumlar yaratan frekanslar bulunmaktadır. Fare kovucu cihazlarda mantık farelerin kıyıda köşede ölmesi değil, yuvalandıkları alanları büsbütün terke etme durumlarıdır.  Fare kovucu cihazlar ebatlarına göre ve kullanılacak alanların büyüklüğüne göre değişmektedirler. Ancak şuanda 500 metrekarelik bir alana kadar dalga yaydıkları bilinmektedir.

Bir diğer yöntem ise Fare istasyonları, biz bu konuya da değinmiştik. Fare istasyonları öncelikle farelerin hoşuna giden aromalarla süslenmiş zehre verilen isimdir. Tabi bu iş sadece zehirle değil de 20-30 cm ebatlarında siyah bir kutu içine konulduğundan bu düzeneğin adı fare istasyonu olmuştur.

Fare istasyonlarında ise mantık şudur. Fare bu hoş kokuya dayanamayarak zehirle temas eder. Hemen ölmez susama hissiyatı ağır basar, fare dışarıda su aramaya çıkar, bulduğu suyu içtiği andan itibaren 10 saniye içinde ölür.