Fare Pisliği

fare-zararlari

Fareler çeşitli türlere sahip olarak yaşam alanlarımızın içerisinde gezinirler. Farelerin bıraktığı izlerden ortamdaki varlıklarını anlamak mümkündür. Fare genellikle gezindiği alanlara dışkısını bırakır. Fare pisliği , siyah küçük nohut taneleri kadardır ve bu pisliğin olduğu ortamda mutlaka fare bulunmaktadır.

Fare, kalabalık yaşayan bir canlıdır. Farenin görüldüğü alanda birden çok farenin olabileceği yüksek ihtimaldir. Fare dışkısı ile karşılaşılan alanların fare ilaçlama uygulamalarının yapılması oldukça önemlidir Fare ile mücadele oldukça zor ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle mutlaka profesyonel ilaçlama hizmeti talep etmelisiniz. Fare pisliği örülen alanlar ilaçlandıktan sonra mutlaka dezenfekte edilmelidir.

Fare Pisliği Zararları

Farelerin ortama bırakmış olduğu fare pisliği ve salyası insanların birçok sağlık sorunu yaşamalarına da neden olmaktadır. Mikrop ve bakteri taşıyan fare türleri mutfak ve banyo gibi alanlarda daha çok görülmektedir. Bu nedenle fare dışkılarına en çok bu gibi alanlarda rastlanmaktadır.

Memeli canlılar gurubunda yer alan fareler yavrularını doğurarak çoğalırlar. Hızlı bir süreç geçiren fareler kısa zamanda sayılarını oldukça arttırmaktadır. İlaçlama uygulamaları zaman kaybedilmeden en kısa süre içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Prestij ilaçlama firması olarak fare ve her türlü haşere için 7/24 saat uzman ve profesyonel ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.