Fare zararları

fare-zararlari

Fare zararları ile oldukça sık karşılaşmak mümkündür. Çünkü bu kemirgenler insanların ortak yaşam alanlarında da görülebilmektedirler. Ev, iş yeri, okul, hastane, fırın, lokanta bu kemirgenlere fazlaca rastlanıldığı yerlerdir. Bu yerlerde belirli aralıklarla fare ilaçlama uygulatılması gerekir. Aksi halde bu kemirgenler ciddi sorunlara sebep olacaktır.

Ev faresi, evlerde bulunan fare türüdür. İnsan gıdaları ile besleniyor olmaları nedeni ile veya yağışlı havalarda yuvalarına su dolması sebebi ile evlerimize kadar gelmektedirler. Çatlak duvarlardan, su borularından, kapı pençelerden, elastik vücut yapılarına sahip oldukları için başlarının sığabildikleri en ufak yerlerden bile geçerek evlerimize gelebilen farelerden kurtulmak şarttır. Çünkü gıdalara bıraktıkları salya ve dışkıların insanlarla teması sonrasında sağlık sorunları yaşanabilir. Aynı şekilde bu gıdaların tüketilmesi, mermer gibi en sert cisimdeki eşyaların kemirilmesi sonucunda da maddi kayıplara neden olan fareler ile mücadele için bireysel hareket edilmesi zaman kaybı olmaktadır. bu kemirgenlerin diş yapılarının kuvvetli olması, istedikleri her şeyi tüketebilmeleri anlamına gelmektedir. böcek ilaçlama firmaları ile görüşülerek fare ilaçlama yaptırmak, insan hayatı için oldukça büyük önem taşır.

Fare İlaçlama Servisleri

Fare zararları ile sadece kapalı alanlarda karşılaşılmaz. Tarla, bağ bahçeler, parklar da bu kemirgenlerin sorunları ile karşılaşılan yerlerdir. Bitkileri tüketerek çürümelerine neden olurlar. ekin köklerine zarar vererek, verimi azaltırlar. Ağaçları kemirerek yeşilliklerin yok olmasına neden olurlar ve çiftçiler için sağlıksız çalışma alanları oluştururlar. Bu gibi fare zararlarına maruz kalmamak adına farelerden kurtulmak gerekir. Bunun için ise dışarıdan alınan fare kapanları ile ya da fare zehirleri ile uğraşarak vakit kaybedilmemelidir. Fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak alınacak fare ilaçlama hizmetleri, alanların durumlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Bu yüzden bu kuruluşlardan yardım talep edilmesi daha doğru olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, fare ilaçlama işlemi için hizmet alınacak şirketlerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasıdır.