Fareden Bulaşan Hastalıklar

fare-ilaclamak

Prestij ilaçlama, fare ilaçlama alanında her zaman en kaliteli hizmetiyle sektörde adından bahsettirmiştir. Fare ilaçlama firmaları arasında en çok tercih edilen Prestij ilaçlama, (WHO) Dünya Sağlık Örgütü uygulamalarını takip eden, dünya çapında bir firmadır.

Sürekli Çoğalan Fare

Çok hızlı ve çok sayıda üreyen fare, insan sağlığı açısından her zaman ciddi tehlikeler oluşturmaktadır. Çatı aralarına, girilmesi zor tünellere, lağımlara yuva yaparak, devamlı doğururlar. Bu alanlarda fare ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Fare ilaçlama şirketleri, yaşam alanlarına farelerin getirdiği mikropları yok eder ve bu alanları dezenfekte eder.Sürekli yiyen fare, çok oburdur. İnsanların gıdalarına, eşyalarına, kıyafetlerine dadanır ve kemirirler.

Tahta, sıva, mermer gibi sert cisimleri dahi sürekli kemirerek kendilerine geçiş yolu açan fare, düz duvara tırmanır. Fareler insanlara her yıl milyarlarca lira zarar vermektedirler. Bu zararlardan korunmak için fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Fareler, yaşam alanlarınıza girer ve eşyalarınıza zarar verir. Yaşam alanlarınızda, fare ilaçlama uygulaması yaptırılmazsa, sürekli çoğalan bu kemirgenlerden yaşam boyu kurtulmak mümkün değildir.

 

Fareden bulaşan hastalıklar:

  • Farelerden insana bulaşan en önemli hastalık veba’dır. Dünya da büyük salgınlara neden olmuş, Avrupa’yı kasıp kavurmuş, savaşlardan daha fazla insanın ölümüne sebep olmuştur.
  • Farelerden bulaşan hastalıklardan bir diğeri de fare ısırığı hummasıdır. Yüksek ateş ve döküntülerle seyreden tehlikeli bir hastalıktır.
  • Halsizlik, ateş, öksürük, nezle ve baş ağrısına sebep olan grip(influenza) hastalığıdır.
  • Fare ısırmasından bulaşan, beyinde öldürücü tahribat yapan akut hastalık olan kuduzdur.
  • Fare ısırığı ile geçen, insanlarda eklem, deri lezyonları ve diğer organ bozukluklarına yol açan Lyme Disease hastalığı.
  • Ateşli ve bezlerin şişmesi ile ortaya çıkan Tularemi hastalığı fareden bulaşır.
  • Deri kanamaları ve kanlı idrar ve yüksek ateşle ortaya çıkan öldürücü Weil hastalığıdır.

Prestij ilaçlama, 7/24 hizmet veren fare ilaçlama servisleri ile kaliteli hizmet anlayışını hedeflemektedir. %100 garantili fare ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle irtibata geçiniz.