Fareler ile mücadele

fareler-ile-mucadele

 Prestij ilaçlama, fareler ile mücadele etmenize, %100 garanti ilaçlama yöntemleri ile tam destek vermektedir. Amatör fare ilaçlama firmaları, bu kemirgenleri tam anlamıyla yok etmekte başarılı olamazlar. Fareler ile mücadele ederken, mutlaka alanında uzman firmalarla anlaşmak gereklidir. Sektörün en çok tercih edilen firması Prestij ilaçlama, en ekonomik ilaçlama fiyatları ile farelerle mücadelenizde sizlere kolaylık sağlamaktadır. 

Fare kemirgen bir canlı olup, omurgalı hayvanlar sınıfındandır. Memeli bir canlı olan fare doğurgandır. Elastik vücut yapısına sahip olan fare, bu nedenle küçük deliklerden rahatlıkla girip çıkabilir. Farelerin 4 tane ayakları vardır ve bu ayaklar oldukça güçlüdür. Koku alma duyuları inanılmaz keskindir. Bu keskin koku alma duyuları sayesinde besinlerinin yerlerini kolaylıkla bulabilirler. Vücutlarının arka bölümlerinde uzun ve ince kuyrukları vardır. Fare türlerine göre, farelerin fiziki yapılarında değişiklik görülebilir. Bazı fare türlerinde farelerin kulakları kafalarından daha büyük olabilir, yada burunları daha uzun olabilir. Renkleri türlerine göre değişen fareler, çoğunlukla gri, kahverengi ve siyah renklidir.

Farelerin Özellikleri

Farelerin en önemli özelliklerinden birisi, güçlü çene yapıları ve keskin dişleridir. Çok sert maddeleri bile örneğin mermeri bile kemirebilirler. Fareler türlerine göre veya yaşam alanlarına göre farklı şekillerde beslenebilirler. Örnek olarak tarla faresi, tarla ve bahçelerdeki ekili olan ürünleri kemirerek beslenme sağlarken, ev faresi, ev içinde kile ve mutfak gibi alanlarda bulduğu yiyecekler ile beslenir. Fareler özellikle bodrum katlarında, binaların çatılarında, çöplüklerde ve kanalizasyon sistemlerinde yaşarlar. Bu nedenle çok pis ve bünyelerinde birçok hastalıklı mikrobu barındıran canlılardır. Yalnız yaşamayı sevmeyen fareler, toplu halde yaşarlar. Fare insanları ısırabilir. Ev içerisine giren fare eğer yiyecek maddesi bulamazsa, genellikle gece uyuyan insanların parmak ve kulaklarından ısırır.

Fare ısırması, insanlar tarafından hissedilmez. Çünkü fareler ağızlarında özel bir sıvı salgılarlar. Bu sıvıyı fare önce ısıracağı derinin üzerine bırakır ve deriyi uyuşturur. Daha sonra deriyi ısırır ve uyuşan deri fare ısırığını hissettirmez.  Fare ısırması sonucu yada yiyecekler üzerine bıraktıkları mikropları ile insanlara bulaşan hastalıklar; kuduz, verem, tifüs, humma, parazit,  grip, sodoko gibi hastalıklar başlıca hastalıklardır. Fareler insanlar için zararlı canlılardır.Bize zarar verebilecek bu kemirgenlerden korunmak için fare ilaçlama uygulaması şarttır. Farelerle mücadele bireysel yöntemlerle sağlanmaya çalışılırsa, sağlığınızı tehlikeye atabilir, bu zararlı kemirgenlerin size zarar vermesine engel olamazsınız. 

Fare Türleri  

Farelerin insanlara tek faydası, memeli canlılar olmaları nedeniyle laboratuar ortamlarında kobay hayvanı olarak kullanılmalarıdır. Fare memeli bir canlıdır ve doğurarak ürer. Hayvanlar aleminde çok sayıda üreyen canlılar arasında yer alan fareler, yılda 5-6 defa ürerler ve her üremelerinde 10-15 arasında yavru yaparlar. Ortalama 2-3 ay içerisinde yavru fareler olgunlaşır. ‘’Fındık faresi’’ gibi küçük yapılı olan fare türleri olduğu gibi, kedi büyüklüğünde olan ‘’Keme’’ adında fare türleri de vardır. En biline fare türleri arasında; fındık faresi, tarla faresi, kör fare, kanguru faresi, lağım faresi, orman faresi, hasat faresi, keseli fare, çatı faresi, çekirge faresi, yeleli fare, kuş faresi, dikenli fare, çöl faresi ve hamster fare türleri arasında yer alır.

Fareler ile mücadele Yöntemleri

Fareler ile mücadele de, eskilerde en meşhur fare yakalama yöntemi, kapan ile fare yakalama yöntemiydi.  Fakat kapan ile fare yakalamak, hem uzun zaman almakta hemde fareleri tek tek yakalamaktaydı.  Oysa günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte etkili fare ilaçları, ilaçlama makinaları ve etkili ilaçlama uygulamaları ile ilaçlama şirketleri tarafından yapılan böcek ve fare ilaçlamaları ile kısa sürede etkili çözümler alınmaktadır. Fare ilaçlaması deneyimli ve profesyonel fare ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalı ve ilaçlama şirketinin sağlık bakanlığı onaylı bir ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Prestij ilaçlama şirketimiz, fare ilaçlama ve böcek ilaçlama hizmetlerini en ekonomik ve en garantili şekilde müşterilerinin istediği saatte uygulayan bir ilaçlama şirketidir. Fareler ile mücadele etmek için Prestij ilaçlama şirketimizi arayın.