FARELERİN ÖZELLİKLERİ

farelerin-ozellikleri-fare-ilaclama

Fare (Rodentia), kemirgenler sınıfından olup insan ırkından sonra en fazla olan memeli türüdür. Yaşadığı iklim ve coğrafya nedeniyle farklı özellik ve isimler almakla birlikte genetik yapısı ile insana en çok benzeyen canlı türüdür. Bu sebeple  deneylerde en fazla kullanılan canlı türüdür. Vücut uzunlukları 50-100mm civarında olup yaklaşık olarak 10-26 gr  ağırlığındadır. Yanakları keseli yapıdadır.Keselerinde besinleri saklayan fare canlısının dişleri kesici ve kuvvetlidir. Kuvvetli diş yapılarıyla duvarları kemirebilir, sert taşları yer değiştirebilirler. Son derece hızlı hareket etmekle birlikte kuyruklarının geçtiği her yerden geçebilecek elastik vücut özelliklerine sahiptir. Bu da Fare ilaçlama işlemini oldukça zorlaştırır.

Fare ilaçlama türleri

İklim ve yaşadığı coğrafyaya göre birçok çeşidi olan fare türleri  başında : lahım faresi, sıçan, ev faresi, su faresi ve kanguru faresi gelmektedir. Bireysel olarak fare ile mücadele etmek imkansızdır. Yapılan mücadele ne olursa olsun yetersiz kalacağından bize zaman ve maddi kayıplar yaşatır. Bilinçsizce kullanılan ilaçlar bu canlının bağışıklılığını dahi arttırabilir. Bu nedenle fare ile mücadele profesyonel fare ilaçlama firmaları tarafından yapılmalı ve garantili hizmet almalıyız.Fare ilaçlama uygulamaları güvenli yöntemler ile uygulanmalıdır.

Fare canlısı son derece doğurgan olup yılda 5-7 defa üreyebilir. Kısa sürede hızlı bir şekilde çoğalan bu canlı insan sağlığını son derece tehdit edici bir unsurdur. Yaşam alanlarımıza soğuk havalardan kaçış nedeniyle korunmak ve besin bulmak için girerler. Yaşam alanları daha çok kanalizasyon, kuytu köşeler ve çöplük alanlarıdır. Bu alanlar son derece rutubetli ve hijyenik olmayan sağlık açısından birçok tehdit unsuru taşıyan yerlerdir. Taşıdıkları hastalıkların başında tifo, hepatit, mantar ve birçok bulaşıcı hastalık gelmektedir. Çok zeki hayvanlar olup çok iyi gizlenirler. Bireysel olarak mücadele imkansız olduğundan uzman kadroya sahip fare ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmeli ve biran önce profesyonel yardım alınmalıdır.

Prestij ilaçlama, fare ilaçlama hizmeti ile 7 gün 24 saat garantili ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.