Fırın İlaçlama

Fırın ilaçlama

Fırın ilaçlama resmi gazetede yayınlanan kanunla ruhsatı olan ilaçlama firmaları tarafından yapılabilmektedir. temel besin kaynağımız olan başta ekmek olmak üzere, pek çok unlu gıda mamullerinin üretildiği yerlerdir. Fırınların ilaçlanmasına ilişkin kanunda Tarım Bakanlığının 30 Mart 2005 tarihli ve resmi gazetede yayınlanan kanuna göre, unlu gıda mamulleri üretimi adı altında faaliyet gösteren işletmelerin, ruhsatlı ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlanması gerektiği resmi olarak belirtilmiştir.

İnsan sağlığı açısından önem arz eden fırınlar, temel gıda malzemelerini barındırdıkları için, tatlı, tuzlu, yağ, susam, tereyağı vb. gıdalar haşereleri cezbetmektedir. Haşere ve kemirgenleri fırın gibi alanlardan uzak tutmak için dezenfekte ve temizlik çalışmalarına paralel olarak ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlamanın mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsata ve diğer belgeler sahip olan firmalar tarafından yapılmalıdır.

Benzer Hizmet Alanlarımız

Fırın, lokanta ilaçlama, pastane ilaçlama, börek salonları ve imalatı, baklava imalatı, pide salonları ve imalatı, çikolata fabrikaları, şekerleme fabrikası, süt ve süt ürünleri fabrikaları gibi alanlarda ilaçlama çalışmaları yapabilmekteyiz.

Fırınlara Hücum Eden Haşere Türleri Hangileridir?

Kakalak, Kalorifer böceği, hamamböceği, pire, sinek, karınca, fare, kertenkele, yılan, akrep, salyangoz, sülük böceği, tespih böceği gibi türler en sık rastlanılan haşere türleridir.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Fırınlarda ve diğer kapalı ve açık mekanlarda uygulanabilecek ilaçlama uygulama ve yöntemleri şunlardır; Sıvı İlaçlama, Jel İlaçlama, Kokulu İlaçlama, Kokusuz İlaçlama ve Fare İstasyonlarıdır.

Fırın ilaçlama, başlı başına zor bir süreçtir. Ancak sağlık açısından periyodik olarak ilaçlanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.  Fırın ilaçlama uygulama işlemleriniz için 7/24 hizmet sunan çağrı merkezimizi arayarak Ekonomik fiyatlarla ilaçlama uygulamalarını satın alabilirsiniz. Böcek İlaçlama süreci hakkında çağrı merkezimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.