Gemi İlaçlama

Gemi ilaçlama hem geminin taşıdığı kargo açısından hem de mürettabatın sağlığı açısından son derece önemlidir. Rutin yapılacak böcek ilaçlama ile günler haftalar hatta aylarca sürecek gemi yolculuklarında ciddi bir önlem alınmış olacaktır. Prestij ilaçlama uzman kadrosu ile gemi ilaçlama işlemini etkili bir şekilde gerçekleştirmekte ve gemi içerisindeki hijyeni sağlamaktadır.

Gemi ilaçlama

Gemi ilaçlama

Gemi ilaçlama ile sağlıklı bir seyahat

İster yük taşıyan gemiler olsun ister turizm maksatlı, hijyenik bir ortamın sağlanması son derece önemlidir. Uzun seyahatlerde yol ortasında çıkabilecek bir sağlık krizine neden vermemek için ilaçlamanın ve kontrollerin sağlanması gerekir. Gemiler kapalı bir ortama sahip olduğundan burada ortaya çıkabilecek böcek veya haşerelerin üremeleri de bir o kadar hızlı olacaktır. Bunun önüne geçmek için doğru ilaçlarla ve doğru bir yöntemle böcek ilaçlama işleminin yapılması gerekir. Tahta zeminlerde kolaylıkla üreyebilen ve bakteri taşıyan haşereler için detaylı bir temizliğe ihtiyaç duyulacaktır. Kokulu, kokusuz, jel ve fare ilaçlama işlemleri ile uzun yola çıkacak gemilerin hijyeni de sağlanmış olur. Farelerde özellikle yük taşıyan kısımlarda ve makine katlarında kendilerini sıklıkla gösteren hayvanlardır. Taşıdıkları mikrobu çok kolay bulaştırabilirler. İlaçlama neticesinde fareler ve dolayısıyla taşıdıkları mikroplar ortadan kaldırılmış olur.

Gemi ilaçlama konusunda yılların tecrübesine sahip olan Prestij İlaçlama, gemi içerisinde detaylı bir analiz yaparak hangi ilaç türünün kullanılacağına ve yoğunluğuna dair fikir edinirler. İşleme geçen uzman ekip geminin her bölmesini dikkatli bir şekilde ilaçlar ve herhangi bir haşere tehlikesine karşı tedbirlerini alır. Gemideki haşereler yalnızca taşınan kargoya değil mürettabata da büyük problemler çıkarırlar. Yaydıkları mikroplar ile pek çok hastalığa kapı açarken uzun yollarda üstesinden gelmek de bir o kadar zor olur. Detaylı bir böcek ilaçlama işlemi ile hem taşınan kargo hem de yolcu ve mürettabatın sağlığı korunmuş olur. Sağlık Bakanlığı onaylı ve ziraat mühendislerinin geliştirdiği ilaçlar ile işlemlerini gerçekleştiren Prestij İlaçlama her ne suretle olursa olsun gemi içerisindeki istenmeyen haşereleri bularak ortadan kaldırmaktadır. Gemi ilaçlama adına aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda Prestij böcek ilaçlama çağrı merkezlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.