Gümüş Böceği İlaçlama

gumus-bocegi-ilaclama-servisi

Gümüş böceği ilaçlama servisi ile İstanbul, Kocaeli, İzmir’e gümüş böceği ve haşere ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Omurgasız ve küçük olan bu canlı gri renkte olup canlıları ısırmayan bir özelliğe sahiptir. Bu canlı ismini vücudunun gümüş gibi parlamasından dolayı almıştır. Bu yüzden gümüş böceği ismi verilmiştir. Bu canlının vücudunda ki deriler katmanlar şeklinde bir hal almıştır. Hatta bu şekil merdivene de benzetilmiştir. Bu canlının toplamda 4 çift ayağı vardır. Bu canlıyı diğer haşere türlerinden ayıran özelliği ise değişik vücut yapısıdır. Canlının vücudu üçgen şeklinde olup kuyruk kısımlarında 3 adet antenleri vardır. Bu canlıların hepsi farklı boylarda ve büyüklüktedir.

Boy olarak 2-4 cm arasında olan bu böcekler renk olarak da çok parlak bir renge sahiptir. Sıcaklığı ve nemi seven bir canlıdır. Bulundukları ortamlarda sadece ilaçlama ile uzaklaştırılabilmektedir. Bu tür haşereler için en etkili ve en kalıcı çözüm gümüş böceği ilaçlama firmaları ile görüşerek  ilaçlama hizmeti almaktır. Akrep ilaçlama ve bu gibi haşerelerin ilaçlanması çözümleri için doğru yerdesiniz.

Gümüş Böceği İnsanları Isırır Mı?

Bu canlı insanları ısırmaz. Bu yüzden haşereler arasında en masum canlı olarak da bilinmektedir. Ama evlerde ki ve ofisteki birçok malzemeye zarar vermektedirler. Naylon, pamuk, kağıt gibi ürünlerden beslenmektedir. Bu yüzden haşere ilaçlaması etkili bir çözüm olabilir. Evlerde ise tahıllardan beslenmektedir. Yiyeceğimiz ürünler ile kendiler de beslenerek o besinlerden bize mikrop bulaştırabilirler. Gümüş böceği ilaçlama yolu ile ancak bu engel olabiliriz. Gümüş böcekleri, dışarıda  lokantalarda, kağıt fabrikalarında, fırınlarda daha sıkça görülmektedir.

Böyle mekanlar sürekli devlet kontrolünde olduğu için kişilerin çok dikkatli davranması gerekmektedir. Ayrıca bu canlı sevdiği ürünleri bulduğu zaman onları yiyerek ürünlere zarar vermektedir. Evlere de girme özelliğine sahip gümüş böcekleri, evlerde ise tahıllardan beslenme özelliğine sahiptir. Ancak gümüş böceği ilaçlaması yapılarak evden uzaklaştırılabilir. Yoksa beslendiği tahıl ürünlerinin üzerine salya ve dışkılarını bırakarak bizlerin bulaşıcı hastalıklara yakalanmamıza neden olmaktadırlar.  Sağlığımızı düşünerek gümüş böceği ilaçlaması için bu konuda uzman bir ekip ile sorunu ortadan kaldırabiliriz. Sadece yapmamız gereken uzman bir ekibe sahip olmaktadır.

Gümüş böceği sıcak ve ılık ortamları seven bir haşere türüdür. Renk olarak gümüşü andırdığı için adına gümüş böceği denir. Kafa kısmı kalın olup kafasında iki tane anten bulunur. Boyları 1-3 cm olarak değişir çok parlak renge sahiptir. Bir gümüş böceği dişisinin bir defasında bıraktığı yumurta sayısı 100-110 adettir. Yumurtalarını duvar çatlaklarına, duvar diplerine bırakırlar.

Gümüş Böceklerinin En Çok Bulunduğu Alanlar

Yumurtadan ilk çıkan gümüş böcekleri beyaz renkte olup sonradan renk değiştirirler. Çok hızlı şekilde çoğalan gümüş böceklerinin yaşama süreleri ortalama 1 yıldır. Nemli ortamları seven gümüş böcekleri banyolarda, lavabo kenarlarında, su borularının etrafında ev dışında duvar diplerinde, oluk kenarlarında bol miktarda bulunur. Gümüş böcekleri nişasta, kuru gıda ve insanların tükettikleri gıdaları da tüketebilirler. Gümüş böcekleri yok edilmesinde sıvı ilaçlar kullanılır çok ve çabuk ürediklerinden bu böceğin ilaçlamasında özel ilaçlar kullanılmalıdır.

Prestij ilaçlama şirketimiz gümüş böceği ilaçlama uygulaması hakkında hizmet vermek amacı ile 24 saat hizmettedir. Gümüş böceği ilaçlama şirketleri arasında Sağlık Bakanlığından onaylı gümüş böceği ilaçlama hizmeti sunan firmamız daima hizmetinizdedir.