Hamam Böceği Isırır mı

hamam-bocegi-isirir-mi

Hamam böceği, bilinen 4 binden fazla türe sahip olan bir haşere olduğu gibi, dünyanın hemen her alanında yaşamaya elverişli bir canlıdır. Bu nedenle farklı yaşam alanlarında, savunma ve beslenme mekanizması farklılıklar gösterebilen bu haşerelerin, insanları ısıran türleri bulunmaz. Zira hamam böcekleri, gelişmiş bir diş yapısına sahip olmadığı gibi, kan emerek de beslenmediğinden, hayvanlara ya da insanlara doğrudan zarar veremez.  Fakat zamanında uygulanmayan hamam böceği ilaçlama işlemleri bu böceklerin sayısının artarak etrafa sayısız mikrop yaymalarına neden olacaktır.

Ölü böcekler ile beslenebildiği gibi, insanların tükettiği maddeleri de besin olarak kullanabilirler. Kapalı alanlarda olduğu üzere açık alanlarda da sıklıkla görülmektedir. Sahip olduğu güçlü bacakları sayesinde hızlı hareket eden ve ev, iş yeri, ofis gibi alanları kısa sürede sarabilen bu haşereler ile mücadele edebilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan firmalardan hizmet almak gereklidir. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan hamam böceği mücadelesi, sağlıksal problemleri de beraberinde getireceği gibi; ortamdaki haşerelerin azalmasını sağlayamayacaktır.

Hamam böceği ile mücadele

Cafe, restoran, büfe gibi alanlarda görülen hamam böceklerinden kurtulmak için bireysel uygulamalar ya da doğal mücadele yöntemleri  yeterli olmayacağı gibi; sağlık açısından da sorunlara neden olabilir. Kalitesiz böcek ilaçları ile gerçekleştirilen  ilaçlama işlemleri, bu haşerelerin dirençlerinin artmasına yol açar. Daha hızlı çoğalmalarına ya da daha zor ölmelerine neden olabilir. Bu nedenle hamam böceği ile mücadele için profesyonel şekilde uygulama yapan firmalar tarafından hizmet almak gereklidir. Hamam böceği ilaçlama işlemleri Prestij ilaçlama firması tarafından profesyonel bir kadro eşliğinde başarı ile uygulanmaktadır.