Hamam Böceği Nerede Olur?

hamam-bocegi-nerede-olur

Hamam böceği nerede olur? Evlerimizde, lokantalarımızda, fırınlarımızda, pastahanelerimizde,hastahanelerimizde, okul ve asker yemekhanelerinde, otel yemekhanelerinde, un fabrikalarında, gıda depolarında görülen böceklerdir. Buralarda bulunan yiyecek maddelerine ve eşyalara zarar verirler. Onları pisletirten Hamam böcekleri, bitkisel ve hayvansal her türlü gıda maddelerine musallat olurlar. Bunların dışında yünlü eşyaları, kitap, kağıt, fotoğraf gibi maddeleri, deri eşyaları yiyen hamam böceği ile her yerde karşılaşmamız mümkündür.
Hamam böcekleri  insanların yardımıyla ve ticari yollarla dünyanın her yanına yayılmışlarıdır. Uzun zaman sonunda yayılış sahalarını yavaş yavaş genişletmişlerdir. Dünyanın her yerinde olan hamam böcekleri, bugün evlerimizin mutfaklarına, kilerlerine, çeşitli gıda maddelerinin bulundukları yerlere, hastane, otel ve lokanta mutfaklarına bir çok kütüphane ve bürolara yerleşmişlerdir. Kütüphane ve bürolardaki çekmece içlerinde, kağıt ve kitaplar arasında hamam böceği görülmektedir.
<

Hamam Böceği Yaşam Alanları<


Hamam böcekleri yiyecek
aramak için bilhassa geceleri sessiz saatlerde ve karanlıkta mutfak, banyo ve tuvaletler arasında dolaşırlar. Bu esnada çeşitli mutfak eşyaları, kapkacaklar ve yiyecekler üzerinde gezinirler. Bunların üzerine pisliklerini bırakırlar. Bu yolla 20 bin  hastalık mikrobunu da insanlara bulaştırırlar. Bu yüzden  hamam böcekleri  insan sağlığı açısından önemlidirler. Evlerimizde bulunmaları hiçbir zaman arzulanmaz. Ev hanımlarının çok çekindikleri böceklerdir.
Tüm bu nedenlerden dolayı bu zararlıları iyi tanımak ve bunlarla mücadele etmek zorundayız. Hamam böceği ile mücadele de profesyonel çalışan ilaçlama şirketimiz, müşterilerine %100 garantili, Hamam Böceği ilaçlama hizmeti sunmaktadır.