Hamam Böcekleri Hakkında Genel Bilgiler

hamam-bocekleri-hakkinda-genel-bilgiler

Sektörün lider firması Prestij ilaçlama, tüm haşere türlerini ilaçladığı gibi hamam böceklerini de ilaçlamaktadır. Hamam böceği ilaçlama firmaları arasında en ekonomik fiyatlarla hizmet veren Prestij ilaçlama, 7/24 hizmetinizdedir.

Hamam böcekleri tüm dünyaya yayılmış zararlılardandır. Genellikle sıcak bölgelerin zararlısı olmakla birlikte tüm dünyada görülürler. Yurdumuzun her tarafında bulunmakta ve özellikle ev hanımlarının çekindikleri böcekler arasında bulunmaktadırlar. Bu böceklerin kökü karbon devrine kadar uzanır. Hamam böcekleri, insanların yardımıyla, uzun zaman sonucunda yayılış sahalarını genişletmişlerdir. Bu sayede çok çeşitli yerlerde yaşama ve yayılma sahası bulmuşlardır. Yaşam alanlarında bu haşereler görülmese dahi, önlem amaçlı hamam böceği ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Hamam böceği ilaçlama şirketleri ile görüşülüp, destek istenmelidir.

Hamam Böcekleri Yaşam Alanları

Hamam böcekleri insanların gıdalarına ortak olmakta, salgılarıyla olan kirletmekte ve kokuşmalarına sebep olmaktadırlar.
Esas vatanlarının Doğu ve yakın doğu memleketleri ile tropik mıntıkalar olduğu yolundaki görüşler kuvvetlidir. Hamam böcekleri,Uzun seneler evvel hama böcekleri Asya’dan Avrupa’ya geçtikleri tahmin edilmektedir. Gıda maddeleri ve depolar için tehlikeli olan bu böcekler daha sonra ticari yollarla ülkeden ülkeye yayılmışlardır.Hamam böcekleri adlarından da anlaşıldığı üzere yaşamaları için en uygun ortamı buldukları hamamların pis, kuytu, karanlık kısımlarında, kir balçık ve tortularının bulunduğu yerlerde yaşarlar.Tüm alanlarda hamam böceği uygulaması, sağlığınızı korumak adına tek önlemdir.

Hamam böcekleri, Ev, lokanta, fırın, otel, hastahane, gıda depoları, un fabrikaları, kütüphane, büro ve seralarda bulunurlar. Bu yerlerin mutfak ve kilerlerinde görülürler. Ayrıca hamam böcekleri, gıda artıklarının bulunduğu yerlerdeki delik ve çatlakların içinde; banyodaki çamaşır dolapları, mutfaktaki ekmek-dolaplar ve çekmece içlerinde; kağıt ve kitap raflarında; lavabo, buzdolabı ve masa altlarında; rutubetli ve sıcak kalorifer kazanlarının bulunduğu, su borularının geçtiği kısımlarda da görülürler. Lağım sisteminden ve su borularından evlere ve depolara girerler. Çuvallı mallar, çeşitli yerlerden (bakkal, manav gibi) alınan gıda maddelerinin konduğu kese kağıtları gibi vasıtalarla meskun yerlere taşınırlar. Bu alanlarda hamam böceği ilaçlama uygulamasının önemi büyüktür.

 Hamam böcekleri Zararları

Hamam böcekleri, İnsanların bilhassa yiyecek maddelerine ve eşyalarına zarar verirler. Hamam böcekleri yemek suretiyle gıdaların miktarlarını azaltırlar. Asıl zararlar bunlar üzerinde bıraktıkları pislikler, lekeler ve kokularla olur. Hamam böceklerinin bulaşmasına maruz kalmış gıda maddeleri yıkansa veya pişirilse bile bu koku kaybolmaz. Bu koku böceğin karın kısmında bulunan bir gideninin ifrazatında ileri gelmektedir.
Gıda maddeleri sağlığımızla doğrudan ilgisi bulunan kıymetlerdir. Hamam böcekleri gıdalarda zararlar meydana getirirken aynı zamanda veba, kolera, bağırsak hastalıklarımdaki tifo, para tifo gibi hastalık mikroplarını da bir yerden bir yere taşırlar. Bu hastalıkları insanlara bulaştırırlar ve yayarlar. Hatta hamam böceklerinin cüzam, kanser, tevlit ettikleri yolunda görüşler de mevcuttur. Sağlığınızı korumak adına hamam böceği ilaçlama uygulamasını yaptırmalısınız. Hamam böceği ilaçlama şirketleri, Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.

Hamam böceği ilaçlama servisleri, günün her saati haftanın her günü ilaçlama hizmeti vermektedir. Hamam böceği hakkında her türlü bilgiyi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.