Haşere İlaçları

Haşere ilaçları

Haşerelerin güvenle kontrol altına alınması için çeşitli mücadele ve yöntemlere başvurulmuştur. Mücadele esansında haşerelerin fiziki ve biyolojik yönleri uzmanlar tarafından gözlemlenmiş ve onlara uygun reçeteler geliştirilmiştir. Haşere ilaçları da bu sayede gelişim göstermiştir.

Haşere ilaçlarının kullanım alanları haşerelerin türüne ve çoğunluğuna bağlı olarak değişim göstermiştir. Haşere ilaçları insanların fiziki gücünün yeterli olmadığı zamanlarda kendisini ortaya koymuştur. Haşereler mikrop taşıyan mikroorganizmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durumda çok fazla hasatlık ve sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilecek durumlarla karşı karşıya olduğumuz kesindir. Haşere ilaçları haşerelerin türlerine göre farklılık gösterdiğini belirtmiştik. İşte bu yüzden ilaçların türleri de farklıdır.

  • Sıvı ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Fare İstasyonu ve düzenekleri

Haşere ilaçlarının kullanıldığı Alanlar

Ev ve işyerleri, fabrika, lokanta, bina, site, çay bahçesi, ardiye müştemilat, yurt, okul, hastane, uçak, otobüs, toplu taşıma araçları, spor salonu, şantiye, depo, bodrum, restoran, yat, tekne, gemi, villa, yazlık, güzellik merkezleri, sağlık ocağı, cami, sosyal tesis, sinema salonu, konferans salonu ve daha pek çok alanda haşereler için ilaçlama yapılmaktadır.

Haşere ilaçlarının üzerinde kullanıldığı türlere sıra gelince, asalak, parazit, sürüngen, kemirgen, örümcek, zehirli türler. Bu türlerin üzerinde rahatlıkla ilaçlama yapılabilmekte ve kontrol altına alınabilmektedir.

Haşere ilaçlarının mutlaka ve mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. İlaçlarda TSE tescil damgası olması gerekmektedir. Piyasada ucuza satılan korsan yani sahte ilaçlardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu ilaçların sağlığımıza zararı çoktur. Gıda zehirlenmeleri ve çeşitli cilt hastalıklarına neden olabilecek olan haşere ilaçlarından uzak durduğunuz müddetçe sağılığınızı teminat altına almış olursunuz.

Haşere ilaçlama uygulamalarında dışarıdan profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım almanız gerektiğini unutmayınız.  İlaçlama firmaları size lazım olan tüm hizmetleri eksiksiz olarak yerine getirecektir.