Haşereler İçin Jel İlaçlama

hasere için jel ilaçlama

Yaşam alanlarınıza yerleşen haşerelerden kolayca kurtulmak için ilaçlama firmalarının haşere türüne göre belirlediği farklı ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. En pratik ve kolay ilaçlama yöntemlerinden biri ise jel ilaçlama yöntemidir.

Haşereler için jel uygulama yöntemi;

Jel ilaçlama, sadece hamam böceği türleri (kakalak, karafatma, kalorifer böceği vb) üzerinde etki gösteren bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlama, jel kıvamında bulunan böcek ilaçlarının en gizli alanlara, 1-2 mm büyüklüğünde sürülerek yapılan böcek ilaçlama tekniğidir. Jel ile yapılan haşere ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaçların kalitesi çok önemlidir. Çünkü haşerelerin bulunduğu alandan yok edilmesi ve tekrar ürememesi ilacın kalitesine bağlıdır.

Sıvı ilaçlar ile yapılan haşere ilaçlamalarında ilaçlama yapılacak alanın kapalı tutulması ve alanın terk edilmesi gereklidir. Fakat ilaçlama esnasında ortamın kapalı tutulmasına ya da boşaltılmasına gerek yoktur. Siz günlük yaşamınıza devam ederken haşerelerin olduğu alana jel ilaçlama işlemi uygulanabilir. Jel böcek ilaçları; pire, akrep, karınca gibi haşere türleri için etki göstermemektedir.

Kapı, kapı pervazları, pencere pervazları ve dolap içlerine sürülen jel ilaçlar, doğrudan hamam böceği türünü hedef alır. Hamam böcekleri yoğun olarak banyo ve mutfaklarda görülür. Dolayısıyla haşere ilaçlama uygulamaları en yoğun olarak mutfak ve banyolara uygulanmaktadır.

Jel ilaçlama fiyatları, haşere yoğunluğuna, alanın büyüklüğüne ve uygulanan ilaç miktarına göre değişebilir. Sağlık bakanlığından onaylı alanında uzman bir kadroyla çalışan ilaçlama firmasıyla iletişime geçtiğiniz takdirde, yaşam alanlarınıza yerleşen haşerelerden jel uygulama yöntemiyle pratik ve çok kısa bir sürede kurtulmanız mümkündür.